Bumbálka: Krásný, ale zapomenutý kout naší země

Bumbálka

Rádi byste se podívali někam, kde se setkáte s minimálním množstvím lidí a uvidíte krásnou přírodu? Není se čemu divit. Hledáte-li aktuálně nějaké takové místo, určitě se vyplatí vsadit na hraniční přechod mezi Českou republikou a Slovenskem. Bumbálka je sice spící a relativně zapomenuté místo, nicméně jde o krásnou přírodní lokalitu, která je navíc vynikajícím výchozím místem pro různé procházky. Turistických cílů je okolo hodně.

Ospalé ráno, poledne i odpoledne

Nechcete skoro nikoho potkat a obejdete se bez nějakých výrazných služeb? Pak je Bumbálka jasnou volbou. Už po příjezdu a kontrole pohraničníků s celníky je při pohledu na zavřené pensiony, hotely a obchůdek se slovenskými sýry a specialitami jasné, že budete v klidu. Chataři touto zimní dobou také příliš své chaty neosidlují. Parkoviště je na Bumbálce velké a platit za stání nemusíte.

Bumbálka

Zavřený pension na Bumbálce: Foto Radek Štěpán

Pohodový výlet po asfaltové silnici na Masarykovu chatu

V podstatě půjdete po rovince a za nějakých 10 minut až čtvrt hodiny jste u chaty. Odměnou za krátkou pěší turistiku vám budou krásné pohledy na údolí Bílé a spatřit byste měli také Lysou horu. Tedy pokud vám bude přát počasí. Na Masarykově chatě si můžete dát něco dobrého. V době, kdy jsme ji navštívili my, tam měli fazolovou a zelnou domácí polévku a několik klasických jídel.

BumbálkaRozcestník na Bumbálce: Foto Radek Štěpán

Nemáte dost? Pak hurá k prameni Vsetínské Bečvy

Stačí se vydat přímo do kopce nad ono centrální parkoviště na Bumbálce. Za nějaký kilometr se dostanete přímo nad samotný pramen. Odměnou vám bude skutečně krásné prostředí. Odtud můžete dál k rozhledně Súkenická. Ta je v zimě zavřená, nicméně podívat se k ní lze. Cesta okolo ní dál vede k hotelu Súkenická. Ten můžete obejít a nakonec se vrátit asfaltovou cestou zpět na parkoviště.

Pramen Vsetínské BečvyPramen Vsetínské Bečvy: Foto Radek Štěpán

Zdroj info: Autor

Bumbálka: Náhledové foto Radek Štěpán

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.