Bytová krize sílí, v Praze mizí bleskovým tempem i ty nejdražší byty

O tom, že je v Česku pro mladé rodiny stále větším problémem sehnat odpovídající bydlení, se hovoří v poslední době opravdu velmi často. Leckdy však situace nabývá až poněkud absurdních rozměrů. Pokud se tedy s úšklebkem díváte na výstavbu malých pražských bytů, s cenou vysokého přesahující možnosti průměrně vydělávají člověka, zabrzděte.

Ukazuje se totiž, že čekat na to, až podobné nemovitosti zlevní, by bylo krátkozraké. Tvrdí to alespoň renomovaná realitní kancelář LEXXUS NORTON, která se pochlubila se svým projektem.

Mizí i ty neluxusnější byty

Podle svého prohlášení tento týden prodala poslední byt v nadstandardní rezidenci Sámova 12. na celé události je fascinující jedna věc: všech 26 luxusních bytů se totiž prodalo v opravdu rekordně krátkém čase. Díky tomu se pražské Vršovice se mohou pyšnit dalším originálním developerským projektem, který podle záměru svých tvůrců velmi citlivě zapadá do původní zástavby.

Za celým projektem stojí renomovaný architektonický ateliér Znamení čtyř. Právě jeho architekti pojali projekt sedmipodlažní činžovní novostavby ve stylu tradičního art-deca. V tomto stylu tak vytvořili hned 26 exkluzivních bytů s dispozicemi 2+kk až 4+kk.

Foto: Protext

Bytový projekt, který získal i cenu

Úspěšným projekt však nezůstal bez dalšího přesahu. Mimo jiné byl oceněn prestižní cenou BEST OF REALTY 2020 a stojí za ním společnost BYTOVÝ DŮM SÁMOVA 12 s.r.o., zastoupená Františkem Hrudkou a Bořkem Bierhanzlem. „Rezidence Sámova 12 byla pro nás srdeční záležitost. Projekt, ve kterém se mísí tradice, luxus, originalita a genius loci je snem každého realitního makléře,“ říká Denisa Višňovská z LEXXUS NORTON a doplňuje: “Novým majitelům přejeme, ať jsou ve svém novém domově šťastní.“

Umíte si představit, že byste si v Praze „jen tak“ pořídili podobně luxusní bydlení?

Náhledové foto: Protext

Zdroj: Exkluzivní rezidence Sámova 12 je kompletně vyprodaná, včetně nebytových prostor | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.