Treking

Campingová sezona se blíží: 4 věci, které musí patřit i do vaší výbavy!

Zima se pomalu loučí a přichází jaro. Mnozí z nás už ale vyhlíží léto. Doba, kdy lze vyrazit do přírody a užívat si čerstvého vzduchu stojí za to. Právě z toho důvodu se vyplatí už nyní zrevidovat vaši aktuální campingovou výbavu. Mnohé věci už mohly utrpět časem a častým používáním újmu. Některé třeba ani ve své aktuální výbavě nemáte. My se proto na celkem 4 nejdůležitější zaměříme v tomto článku. Samozřejmě doporučíme i prodejce, u něhož si můžete všechno zakoupit za výhodné ceny.

Kvalitní spacák

Je bezesporu základem pohodového a ničím nerušeného spánku i odpočinku po zdolání dlouhé trasy. Vybrat si lze jak klasické dekové spacáky, tak mumie, případně modely určené pro děti. Dbát byste měli zejména na materiál, z něhož je konkrétní spacák vyroben, a také na to, jaké má teplotní limity. Některé modely vás ochrání i při vysokých mrazech. Jsou tedy optimální i pro vysokohorskou turistiku.

Spacák

Prostorný či menší stan

Spát pod širákem je sice nadmíru romantické, nicméně pouze za vhodného počasí. Když začne pršet, je třeba se někam schovat. K tomuto účelu slouží stan. Ten se vyplatí vybírat především dle odolnosti vůči vodě a také velikosti. Budete-li cestovat ve dvou, postačí vám pouze minimální stan, který je při složení úplně lehký. Pochodovat se vám s ním bude velmi jednoduše.

Stan

Karimatka pro větší komfort

Spát na zemi není ani ve stanu pohodlné. Z toho důvodu si pořiďte kvalitní karimatku. K dispozici jsou jak standardní, tak samonafukovací karimatky. Díky nim získáte mnohem větší komfort.

Když si potřebujete něco uvařit

Rozdělávání otevřeného ohně je v některých přírodních parcích zakázáno. Navíc se jedná o vcelku nebezpečnou záležitost. I proto si pořiďte specifický plynový vařič, který si jednoduše poskládáte a můžete začít připravovat jednotlivé dobroty.

Kde všechno campingové vybavení výhodně nakoupit?

V eshopu sportaoutdoor.cz. Vybrat si tady lze za výhodné ceny jak nejnovější modely z aktuálních kolekcí, tak i výprodejové zboží.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *