Praha

Praha: Město věží nebo památek?

Kdy jste naposledy byli v Praze? Víte, že Praha se dá objevovat z různě. Můžete se vydat po stopách nejznámější památek, zaměřit se na technické památky či navštívit všechny známé kavárny a hospody. V dnešním článku se dozvíte několik tipů, co v Praze navštívit z hlediska historie nebo odkud jsou ty nejkrásnější výhledy na město.

Královská cestou po Praze

Historické jádro Prahy nabízí stavby nejrůznějších slohů a je vlastně takovou učebnicí architektury. Ty největší architektonické skvosty uvidíte na tzv. Královské cestě, která začíná u Obecního domu na náměstí republiky a končí až na Pražském hradě.  Touto cestou kdysi putovaly korunovační klenoty českých panovníků a i dnes je to jeden klenot vedle druhého.  Procházet budete např. Prašnou branou, Celetnou ulicí až na Staroměstské náměstí, kde si počkejte, než odbije celá na pražském orloji. Pak pokračujte uličkami ke Klementinu, kde mimo jiné sídlí Národní knihovna, dále přes Karlův most a Nerudovou ulicí až k Pražskému hradu s katedrálou sv. Víta a Zlatou uličkou.

Nejkrásnější vyhlídky

Praze se přezdívá stověžatá Praha, neboť věží a věžiček je tu přes tisíc. Mezi ty s nejlákavějším výhledem patří třeba jižní věž Svatovítského chrámu či Staroměstská radnice. Opomenout nesmíte ani Petřínskou rozhlednu, ke které vás vyveze od Újezdu pozemní lanovka. Dalším cílem pak může být Vyšehrad s bazilikou sv. Petra a Pavla nebo pohled z Vítkova včele s jezdeckou sochou Jana Žižky z Trocnova.

Praha

Moderní stavby

Za pozornost stojí i moderní stavby v Praze, které v době svého vzniku nebyly zrovna kladně přijímány. Mezi tyto stavby patří např. Tančící dům na Rašínově nábřeží nebo Žižkovský vysílač, který se pyšní nejvyšší vyhlídkovou plošinou v Česku. Pro výhledy po okolí je zase jako stvořená terasa Národního zemědělského muzea na Letné a jen kousek od něj Národní technické muzeum. A nakonec samozřejmě nesmí chybě nově spravené Národní muzeum s nejdelším pražským náměstím a to Václavským.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *