Ostrov Roatán: Na co se tady můžete těšit?

Roatán

Už jste slyšeli o Roatánu? Že ne? Ostrov Roatán je malý ostrov, který patří Hondurasu a zároveň je posledním objeveným ostrovem Karibiku.  Najdete tady krásné pláže, průzračné moře, palmy a mnohem víc.

Delší cesta a pak zasloužený relax

Na Roatán z České republiky nelítá zatím žádný přímý spoj, cestovat se tady musí tedy přes některé letiště v USA, konkrétně z letiště v Miami, Atlantě nebo Houstnu. Lety na sebe také zatím moc nenavazují, takže pravděpodobně ve Státech strávíte i jednu noc. Ovšem po náročné cestě vás bude čekat odměna v podobě skvělé dovolené. Na ostrově se teploty drží celoročně okolo 30 °C. Ostrov je dlouhý 60 kilometrů a široký jen 8 kilometrů, což vůbec nevadí, alespoň máte možnost ho během dovolené celý prozkoumat a to autem, které si můžete zamluvit. Co se týká ubytování, nabídka hotelů či resortů je tady široká. Pokud úplně neholdujete španělštině ani angličtině, vyberte apartmán v zátoce Mariposa, kde vlastní apartmány i Češi. Dokonce už 10 let tady funguje i česká vesnice, samozřejmě i českou hospodou.

Roatán

Po slunění na výlet

Na západě ostrova najdete pláže s krásně bílým pískem a okolo spoustu barů a restaurací, na východě naopak dlouhé a liduprázdné pláže. Až si dostatečně užijete koupání v moři i slunění na pláži, určitě neváhejte a vydejte se prozkoumat ostrov. Za vidění rozhodně stojí mizející ostrůvky Pigeon Cays, které krásně vystihují Karibik. K ostrůvkům se dostanete lodí nejprve přes mangrovový kanál, kde stromy rostou na pomezí moře a pevniny, protože dobře snášejí slanou vodu. Roatán zároveň obklopuje druhý největší korálový útes světa, takže pro potápěče nebo pro ty, co rádi šnorchlují, je to tady hotový ráj.

Roatán

Výlet po pevnině

Pokud vás podmořská hladina tolik neláká, navštivte hlavní město, Coxen Hole, kde můžete zakoupit snad vše, na co si vzpomenete.  Ovoce, zeleninu, různé suvenýry nebo třeba léky, které trhovci prodávají po platech. Dalším turistickým střediskem je West End, přímořské městečko s tím pravým karibským nádechem.  Je tady řada barů, kaváren, obchodů nebo například továrna na čokoládu.  Nezapomeňte ani vyzkoušet zdejší kuchyni. Ta se vyznačuje čerstvými rybami, rýží, fazolemi nebo smaženými krájenými banány tzv. platanos v různých kombinacích. K tomu všemu ještě typický rumrum nebo čerstvé ovocné šťávy třeba na místní vyhlášené pláži West Bay.

Náhledové foto: Pixabay

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.