Caño Cristales: Neuvěřitelná řeka, která mění barvy. Magický duhový fenomén najdete v Kolumbii

Caño Cristales

Caño Cristales je kolumbijská řeka, ke které proudí davy turistů. Fantasticky vybarvená řeka nabízí pestrou paletu barev od průzračné, zelené, přes modrou a červenou do zlatava až oranžova.

Řeka dlouhá sto kilometrů protéká pohořím Serrania de la Macarena. Její břehy obestírá tropický les. Voda v řece je mimořádně čirá, takže leckdy můžete objevit na dně i obří hrnce, které vytvořila sama příroda a mohutné říční proudy. Voda nenabízí živiny, takže zde nežijí žádné ryby, a proto její tok nabízí pestrou paletu barev.

Příroda je ten nejlepší umělec

Turisté zde s nadšením objevují žlutý písek či kameny obalené zeleným mechem. Navíc se odraz modrého nebe či černých skal ve vodě střídá s bílými peřejemi. Trsy endemických rostlin Macarenia clavigera ve vodě září až neskutečnou jasně červenou barvou. Po bouřce se barvy podle místních ještě víc rozzáří. Tekoucí řeka se přelévá přes tyto přírodní úkazy a zdá se být doslova barevnou duhou. Přezdívá se jí i řeka snů či řeka pěti barev.

Přírodní zázrak ukrytý v kolumbijské džungli

Tento neobvyklý přírodní úkaz objevil publicista a cestovatel Andrés Hurtado Garcia. Od té doby proudí do národního parku Serrania de la Macarena davy turistů. Až natolik, že park museli ochránci v roce 2018 z obav před poškozením citlivých eko systémů na půl roku uzavřít. Ale park už opět otevřel své brány. Pročež se nadšení turisté znovu kochají až neuvěřitelným pohledem na řeku. Mimochodem mohou se i na určených místech vykoupat, ovšem bez jakýchkoliv krémů či repelentu.

Caño Cristales – pouze pěšky nebo na kole!

Auto je tu zakázané. Vzhledem k tomu, že park omezil z důvodu eko ochrany počty návštěvníků, je nutné si oficiálně požádat o povolení ke vstupu. Nicméně byla stanovena kvóta návštěvnosti jen 120 lidí za den. Zároveň doporučujeme licencovaného průvodce, abyste trefili ty správné přístupové stezky. A i když i za vstup do parku si zaplatíte, procházka divokou přírodou podél duhové řeky za to rozhodně stojí.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroje info: Redakce, Instagram, thecitypaperbogota.com

 

favicon

V Čechách je krásně, tak proč někdy nevyrazit za hranice všedních dnů...?