Češi jako paštikáři? Podle Chorvatů už dávno ne – prodělali jsme značný pokrok

Chorvatsko

Zajímá vás, jak se v posledních letech změnilo chování českých turistů v Chorvatsku? Pak čtěte dál. Češi na Chorvatsku milují především průzračné moře, cenově přijatelné stravování a také to, že se zde bez problému domluví. Navíc do této země lze cestovat pohodlně autem či autobusem a vzít si vše, co jen chcete a potřebujete, aniž byste museli řešit váhu Vašeho zavazadla

Češi dříve a dnes

Ještě několik let zpátky, bylo běžnou praxí, že jsme si na dovolenou do Chorvatska balili s sebou všechny možné konzervy, nejrůznější trvanlivá jídla a dokonce se i zavařovali již doma připravené a uvařené pokrmy, abychom si je mohli jen rychle ohřát a sníst. Dělalo se to především proto, že pro nás jídla v restauracích byla drahá a nedostupná. Pro místní obyvatele jsme tím byli hodně proslulí.

I letos zamířilo do Chorvatska mnoho Čechů

Díky bohu, dnešní situace už je poněkud jiná. Konzervy a zavařená jídla jsme vyměnili za restaurace, kde ochutnáváme nejrůznější mořské ryby a plody, zajímavé ovoce a místní speciality. V Chorvatsku také vzniklo hodně nových obchodů s potravinami, kde je dokonce rozmanitější zboží než u nás.

Foto: Pixabay

Takže opravdu už sebou vozit nic nepotřebujete, protože všechno, co chcete, najdete i tady. Dokonce tím, že zde najdeme i zboží, které u nás nemáme, se často stává, že si i nějaké dobroty odvážíme s sebou. Výjimkou není ani dovoz čerstvých ryb, které jednoduše převezete v chladicím boxu či tašce.

Nevýhody pobytů v Chorvatsku

Co ale stále v Chorvatsku postrádáme, jsou především:

  • parkoviště v jednotlivých letoviscích,
  • aquaparky pro děti přímo na hotelu,
  • luxusní hotely s all inclusive
  • a lehátka na pláži v ceně pobytu.

Ani letos si řada lidí návštěvu této země neodpustí

Ceny místních hotelů jsou stále ve srovnání například s Egyptem, Tureckem či Řeckem vysoké a to ani neposkytují takové služby jako ve zmíněných destinacích. I přes to všechno se dá říct, že Chorvatsko bude pro Čechy vždy krásnou a dostupnou destinací, do které se budou vždy rádi vracet.

Zdroj: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/cesi-pastikari-to-uz-davno-neplati-mysli-si-podnikatele-z-ja/r~0dd545b888de11e89f80ac1f6b220ee8/, https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/letni-dovolena-cesi-pruzkum-benefity-covid.A220702_073538_ekonomika_ised

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.