Český pavilon je velmi úspěšný. Za první měsíc ho navštívilo 70 tisíc lidí

Český národní pavilon v Dubaji je opravdu značně v kurzu. Jeho expozici totiž navštívilo za první měsíc 70 tisíc lidí, což je v současné době opravdu velmi úctyhodné číslo. Všeobecná světová výstava EXPO 2020, což je mimochodem první akce tohoto druhu pořádaná v arabské zemi, si náš národní pavilon Czech Spring a expozici The Country for the Future evidentně velmi oblíbila.

Pokud se podíváme na čísla, zjistíme, že jím prošlo více než pět tisíc osob denně. A to i přes to, že je celková návštěvnost výstaviště Všeobecné světové výstavy kvůli celosvětově situaci mnohem nižší, než organizátoři očekávali.

Za vše nemůže jen koronavirus

Ovšem dlužno říci, že lidé se sem příliš nehrnou ani kvůli teplotám stále přesahujícím 35 stupňů Celsia ve stínu. Většinou se zajímají se zejména o technologii S.A.W.E.R., která se objevila už v řadě zpravodajských a publicistických programech televizí Abu Zabí TV, Dubai TV, ale také BBC, CNN či SkyNews, potažmo také v České televizi a TV Nova.

Foto: ČTK

Z českých osobností už přivítali v pavilonu cestovatele Jiřího Kolbabu, moderátora Leoše Mareše, módního návrháře Osmana Laffitu nebo kompletní poradní sbor generálního komisaře, jehož součástí je královna skla a oceli Eva Jiřičná či architekt David Vávra.

Návštěvníci si oblíbili i doprovodné programy

V národním pavilonu se odehrály i doprovodné programy. Byla to především připomínka stého výročí uvedení slova ROBOT do světového slovníku, světová premiéra pantomimy Robot Radius v podání Radima Vizváryho se zcela novou jevištní technikou nebo sbor Hudebního gymnázia a střední školy HM Prahy.

Náhledové foto: ČTK

Zdroj: Kontakty | EXPO 2020 v Dubaji (czexpo.com), Český pavilon a expozici navštívilo za první měsíc 70 tisíc lidí | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.