Cesta na Slovensko: Někde vás neubytují ani s očkováním

Slovenská vlajka

Uvažujete o nějakém prodlouženém víkendu nebo delším pobytu na Slovensku? Proč ne, vždyť naši východní sousedé mají rozhodně co nabídnout. Jen je tam situace poněkud složitější. Premiér Heger se vyjádřil v tom smyslu, že je zapotřebí zpřísnit protikovidová opatření, aby se situace stabilizovala.

Hromadné akce jen pro očkované

Na hromadné akce už se neočkované osoby nedostanou. Účastnit se mohou pouze lidé očkovaní, po překonání Covidu-19 nebo osoby mající negativní test. U sportovních akcí půjde jen o očkované a po lidi po překonání nemoci. To samé platí také pro wellness. Bohužel je nyní mnoho okresů v černé barvě. Konkrétně 54. Z celkového počtu 79 to bohužel není vůbec málo.

SlovenskoFoto: Pexels

Ubytování ani pro očkované

Pravidla pro černé okresy jsou bohužel jasná. Ubytovat se nemohou ani lidé, již se už očkovali. Počítat je třeba s tím, že když lidé nebudou dodržovat opatření, přijdou ještě tvrdší a potíže se znásobí. Lékaři si už nyní podle některých zdrojů musejí vybírat, koho připojí na umělou plicní ventilaci.

Nejkritičtější situace je v málo proočkovaných regionech

Další smutnou zprávou je i skutečnost, že se na Slovensku nachází pouze 20 lůžek vybavených umělou plicní ventilací. Slovenský ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský hovořil o tom, že se Slovensko nachází ve zlomovém bodu celé pandemie. Hospitalizováno je přes 2800 lidí. Největší krize je v regionech a nízkou proočkovaností.

Zdroj info: https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/slovensko-na-dalsi-tri-tydny-vyrazne-zprisni-opatreni-40378265

Náhledové foto: Freepik

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.