Cestování a práce najednou. Staňte se digitálním nomádem

Toužíte objevovat nové krajiny a poznávat svět, ale nemáte našetřeno tolik peněz, aby bylo možné se na několik měsíců sbalit a vyrazit na dovolenou? V takovém případě na to zkuste jít jinak. V dnešní době rychlého internetu se signálem na velké části zeměkoule, není žádný problém elegantně skloubit cestování i práci. Stačí se stát digitálním nomádem. Co to obnáší a pro jaké práce je to vhodné?

Vyberte si profesi, kterou je možné vykonávat dálkově

Všechny práce se bohužel nedají dělat dálkově a v kombinaci s cestováním. Ideální je, pokud můžete svou profesi vykonávat přes internet. V praxi mezi digitální nomády patří online marketéři, redaktoři, ale třeba i přispěvovatelé na sociální sítě známí pod výrazem influenceři. Přes internet můžete nastavovat reklamní kampaně pro klienty, nabízet jim online kurzy a konzultace. Zkrátka všechno, co nepotřebuje vaši fyzickou přítomnost v zemi vašeho klienta.

Práci si řídíte podle sebe

Velkou výhodou digitálního nomádství je fakt, že si práci řídíte podle sebe. Většina digitálních nomádů tak patří mezi OSVČ na volné noze. Občas však není problém vyrazit na cesty při klasickém zaměstnání. Opět záleží, jestli vám to povaha práce a vás zaměstnavatel dovolí. Na cestách si práci řídíte podle sebe. Můžete pracovat ráno nebo večer. Mnohdy je však potřeba přizpůsobit se časovému posunu a chovat se i na druhém konci země podle toho, kolik je zrovna hodin u vašich klientů. A protože si práci řídíte sami, budete potřebovat také dávku sebedisciplíny.

Foto: Pixabay

Země s nízkými náklady na živobytí

Život v zahraničí navíc nemusí být ani nákladný, což značně snižuje nároky na množství odvedené práce a získání peněz. Existují totiž země, kde za ubytování či za jídlo příliš nezaplatíte. Patří sem například Thajsko, které bývá oblíbeným cílem digitálních nomádů. Pokud si však vyhlédnete jinou zemi, není problém dohledat si orientační náklady na život a podle toho si sestavit rozpočet.

Poznávání nových míst v rovnováze s prací

Je potřeba zmínit, že digitální nomádství není jenom dovolenou. Během svých cest totiž musíte najít rovnováhu mezi prací a poznáváním nových míst. Jak bude konkrétně vypadat váš režim záleží jenom na vás. Můžete například dopoledne pracovat a odpoledne poznávat okolí. Nebo si vyhradíte dny, během kterých budete jezdit po výletech. Jen je dobré nezapomenout i na pracovní stránku a snažit se udržovat si příjmy.

Náhledové foto: Pixabay