Cestovní pojištění do Egypta

Cestovní pojištění do Egypta: Co všechno se vyplatí si promyslet

Spousta lidí se chystá do Egypta a aktuálně řeší cestovní pojištění. Není se čemu divit, tato severoafrická země je sice nesmírně krásná a doslova napěchovaná historickými památkami, nicméně dokáže člověka značně potrápit. My se proto v následujících řádcích zaměříme na všechny aspekty, které souvisí s cestovním pojištěním do této země. Konkrétně se podíváme na to, co by měla pojistka zahrnovat.

Zdraví máte jen jedno

V první řadě byste měli pojištěním do jisté míry eliminovat riziko případného onemocnění nebo úrazu. Nikdy nevíte, co se vám při dovolené v Egyptě může přihodit. Výši učebných výloh volte co nejvyšší, některé pojišťovny jsou v tomto ohledu optimální, jelikož se pohybuje i okolo 5 milionů korun. Z nepříjemných onemocnění vás může potkat faraonova pomsta anebo některé jiné choroby virového či jiného původu. Vsaďte i na pojistky týkající se úrazů. Krýt by měly mimo jiné i případné nepříjemnosti, jež mohou vzniknout v souvislosti s provozováním různých adrenalinových a jiných aktivit.

Pojištění zavazadel

Cesta do Egypta je přece jenom delší, a tak se připravte i na úpadné peripetie, jež mohou vzniknout při odbavování. Zavazadla se většinou neztratí, nicméně jistou nemáte. Dokonce není problém sjednat si pojistku, která se bude vztahovat i na zpoždění zavazadel. Často není problém dojít až ke hranici 30 000 korun, na které lze zavazadla pojistit.

Způsobit škodu můžete vy i vaše děti

Nesmírně důležité je také pojištění odpovědnosti za škodu. Berte v potaz, že stát se vám může nějaká nehoda jak v hotelu, tak třeba také v některém z muzeí. Nikdy nevíte, co mohou také provést vaše děti. Stačí malá nepozornost a neštěstí je na světě. Mnohdy stačí pouze převrhnutá váza anebo počárané zdi v hotelovém pokoji. Bez pojištění byste se zkrátka jednoduše nedoplatili.

 

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *