Alicante

Španělsko: Alicante

Slunečné počasí po většinu roku, blankytné moře, krásné palmové háje a k tomu všemu tapas.  Navíc díky novým přímým letům z Pardubic budete v Alicante za dvě a půl hodiny.  Provincie Alicante se tak může stát destinací pro delší dovolenou i pro prodloužený víkend. Můžete chodit po památkách, vyrazit na túry po horách nebo ochutnávat místní speciality.

Kde se ubytovat?

Z hlediska dostupnosti z letiště je samozřejmě nejlepší se ubytovat přímo v Alicante. Avšak veškerá místa podél Bílého pobřeží – Costa Blanca jsou plná příjemných ubytování od hostelů, přes apartmány až po pětihvězdičkové luxusní hotely.  Do hodiny od letiště je také spousta krásných míst jako např. Benidrom, El Campello, Novelda nebo palmový ráj Elche, který je více ve vnitrozemí.  Můžete si vzít taxík, půjčit auto nebo vyzkoušet místní dopravu. Pokud zůstanete v Alicante, můžete cestovat vláčkem, vypadající jako naše tramvaj. V Alicante najdete pláže, promenádu, ale i památky. Třeba hrad Santa Barbara, renesanční katedrálu San Nicolás nebo baziliku Santa María ze 14. Století

Španělský Manhattan

Místem, kde to podle obyvatel žije celý rok je Benidorm, nazývaný také jako Španělský Manhattan. Centrum města lemují dvě velké pláže, obchody, bary a restaurace. Jedna část pláže je poněkud živější, s diskotékami, spíše pro mladé a druhá je spíše pro rodiny s dětmi.  Jestliže toužíte po úplném klidu a soukromí, jsou tady útulná místa v okolí skalisek.  Pro aktivnější jedince je možnost výletu na elektrokole kolem moře po přírodním Benidormském parku.  Vyjížďka trvá 40 minut, což je tak akorát na kochání se výhledy.

Klidnější Altea

Komornější atmosféra bez vysokých budov, ale za to romantické náměstí a příjemné turistické trasy v okolí, to je město Altea.  Nejjednodušší turistická trasa se jmenuje Camí Real a vede po rovině podél moře. Dlouhá je necelé tři kilometry. Tuto procházku můžete zakončit návštěvou malého pivovaru, kde se můžete osvěžit některým z mnoha druhů piv, která jsou vyráběna na přírodní bázi.

 

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *