Chcete si koupit nosič kol? Poradíme vám s výběrem

Nosič kol

Pokud se chystáte na cyklistickou dovolenou, neobejdete se bez nosiče kol, přičemž existuje hned několik druhů montážních systémů, především pak na střechu, kufr a tažné zařízení. V následujících řádcích vám prozradíme přednosti a úskalí jednotlivých variant.

Předtím, než zakoupíte konkrétní nosič kol, zvažte četnost používání, rozmyslete si kapacitu a myslete i na kompatibilitu s vozidlem. Stejně tak bývá často rozhodujícím faktorem i rozpočet.

Nosič kol na kufr

Jedná se o poměrně levné řešení, které se montuje na zadní stranu kufru. Takový nosič je ideální pro rekreační cyklisty a vzhledem k tomu, že je velice dobře nastavitelný, je možné ho používat na různých vozidlech. Nosič kol je lehký, přenosný a skladný.

Počítejte však s tím, že takový nosič má omezenou nosnost (maximálně dvě až tři kol) a po montáži brání v přístupu do kufru.

Nosič kol na tažné zařízení

Sice se jedná o dražší provedení, nicméně nosič na tažné zařízení je vhodnou volbou pro časté uživatele, kteří potřebují přepravit i více než tři kola. Zjistěte si nosnost tažného zařízení, aby nedošlo k jeho ohnutí či zlomení.

Nosič kol na tažné zařízení se snadno montuje i demontuje. Bezpečnost je samozřejmostí, protože většinou se nosič dodává i se zámky. V tomto případě se dostanete i do kufru. Pro většinu cyklistů je však překážkou vyšší pořizovací cena.

Nosič kol na střechu

Zapomenout nemůžeme ani na střešní nosič kol. Pokud vám nevadí zvedat kola nahoru, rozhodně s touto variantou neprohloupíte. Jedná se o univerzální řešení za příznivou cenu. Pro použití takového nosiče potřebujete, aby bylo vaše vozidlo vybaveno kolejnicemi, montážními body nebo příčníky. Střešní nosič kol má spoustu výhod, zejména zajišťuje, aby byla vaše kola v bezpečí.

Jestliže si chcete nějaký nosič zakoupit, Hakr Brno vám s výběrem pomůže.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.