beer-2439237_640

Čím je Česká republika vyhlášená

Letní dovolenou si většina občanů České republiky spojuje s cestou do zahraničí za slunnými plážemi a průzračným mořem. To je ale nesmírná škoda, protože i v naší rodné kotlině se nachází spousta krásných míst, které jednoznačně stojí za pozornost. Lidé žijící v cizině to samozřejmě vědí a proto nás v hojných počtech navštěvují. V čem naše republika nejvíce vyniká? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Mnoho kulturních památek a bohatá historie

Na území České republiky se nachází obrovské množství hradů a zámků, na nichž se zub času podepsal jen minimálně. Za zmínku stojí především Karlštejn, Hluboká nad Vltavou, Křivoklát a další pamětihodnosti hodné pozornosti. Pak také vynikáme velkým počtem nádherných měst, která si zachovala historie. Tady se opřeme zejména o Kutnou Horu, Prahu, Lednicko-valtický areál, Telč nebo Český Krumlov, tedy místa, která jsou vedené v seznamu světového dědictví UNESCO. Na tohle cizinci prostě slyší a proto se ve všech oblastech nacházejí informační tabule v několika jazycích.

Česká republika je doslova velmocí v oblasti lázeňství

Co mají společného Karlovy Vary, Františkovy Lázně, Luhačovice nebo Mariánské Lázně? Všechna města se mohou pyšnit bohatým turistickým ruchem, který je založen právě na velkém množství místních léčivých pramenů. Lázeňství se na území naší republiky buduje již od počátku patnáctého století a města spojená s tímto fenoménem z toho těží dodnes.

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Co Čech, to milovník zlatavého moku

Co by to bylo za článek o českém kulturním bohatství, kdybychom nezmínili zlatavý nápoj, v jehož konzumaci držíme naprosté světové prvenství. Počátky pivovarnictví v České republice se oficiálně datují k roku 1088 za vlády krále Vratislava, podle historiků to však bylo ještě o něco dříve. Pojem „české pivo“ je pak od roku 2008 chráněným zeměpisným označením, na což jsme také patřičně hrdí.

Gambrinus, Budějovický Budvar, Kozel či Krušovice nám dělají dobré jméno především v Evropě, kam se hojně vyváží. Pilsner Urquell se pak objevil například v populárním televizním seriálu Přátelé. To o jeho kvalitě leccos svědčí!

Zdroj úvodní fotografie: Pixabay.com

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *