christmas-market-1864241_1280

Co letos přináší vánoční trhy v Brně

Již se blíží Vánoce. Každoroční shon se stupňuje. Pokud si však chcete předvánoční čas užít a nemyslet alespoň na chvíli na shánění dárků, určitě se zastavte na některém z adventních trhů. My se dnes společně podíváme na ty brněnské. Co pro vás mají přichystáno? Na co se těšit?

Již od 22. listopadu

Trhy již začaly. Bylo již teď v pátek. Tedy 22. listopadu. Na rozsvícení vánočního stromu se pak v Brně můžete těšit 29. listopadu, konkrétně v 18 hodin. Například trhy na Zelném trhu se nesou v lidovém duchu. Najdete zde tradiční ozdoby jako jsou perníčky, ozdoby ze slámy nebo chvojí s šiškami. Bude zde na 120 stánků s občerstvením a nápoji ale i dekoracemi a výrobky řemeslníků. Dva stánky pak získají neziskové organizace. No a na Zelném trhu nebude chybět ani pódium pro hudební vystoupení.

Schránka přání na Moravském náměstí

Na Zelném trhu však není jediné místo, kde můžete navštívit adventní trhy. Tradicí jsou i na Moravském náměstí. Zde je letos schránka na pozitivní přání. Vedle zakousnutí něčeho dobrého či usrkávání medoviny či svařáku tak můžete i dávat vzkazy do schránky. Tyto přání pak dostanou senioři v domovech seniorů nebo také děti v dětských domovech. I jim tedy bude popřáno k hezkým Vánocům. Dále se na Moravském náměstí těšte na šapitó, vyhlídkové kolo nebo program různých akcí.

Kluziště

No a Pod Joštem na vás čeká kluziště. 27. listopadu zde proběhne vystoupení krasobruslařů, čímž bude kluziště oficiálně otevřené. Poté se sem můžete vydat i vy. Vleze se sem až 80 lidí na bruslích. Vstupné bude dělat 100 korun, pro děti do šesti let však bude jízda na bruslích zdarma. Děti od 6 do 15 a senioři pak zaplatí 60 korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *