Zanzibar

Co nabídne Zanzibar – jen pláže a nerušené šnorchlování to opravdu není

Také máte tuto oblast poblíž Tanzanie spojenou jen s blaženým nicneděláním a pohodičkou na pláži? Hakuna matata – jak jinak. Ovšem když už sem zavítáte, měli byste vědět, že zajímavostí je tu k mání mnohem víc.

Jde kupříkladu o zajímavá zvířata, z nichž některá se nevyskytují nikde jinde na světě. A nesmíme opomenout ani památky nebo „spice tour“, která vás dovede k jádru legendy o ostrovu koření.

Pláže, pláže a zase pláže…

Ničím jiným, než plážemi, snad zkrátka nemůžeme začít. Nebudete fascinováni jen jejich bělostným pískem a tyrkysovou vodou, ale také jejich chováním. Voda totiž umí z mělkých lagun ustoupit do vzdálenosti stovek metrů – a vy tak můžete trávit následující hodiny tím, že budete pozorovat neobvyklý podmořský život, zachycený v mělkých jezírkách.

Zanzibar

Foto: Pixabay

Vydejte se za všemi vůněmi koření

Zanzibaru se také přezdívá ostrov koření. Dříve byl odtud vyvážen zejména hřebíček, dnes je však už paleta pěstovaných druhů mnohem pestřejší. A pokud navštívíte některou z místních farem, můžete se sami podívat, jak koření zraje a dále se zpracovává. A kromě něj tu roste také spousta exotického ovoce. Na takových toulkách můžete zkrátka strávit celý den, a stejně budete stále objevovat něco nového.

Zamiřte i za želvou sloní nebo sympatickými guerézami

Zanzibar patří k místům, kde můžete narazit na jednu z největších koloniích želv sloních na světě. Odhadem se jich po ostrově potuluje asi 100, takže není příliš těžké na nějakou narazit A pokud se vám podaří setkat se s tou nejstarší, měli byste vědět, že jí táhne na nějakých 180 let. Mnohem zábavnějšími společníky jsou však guerézy červené – zvídavé opičky, jež žijí pouze na Zanzibaru. Rády vám zapózují před objektivem, pro jistotu však doporučujeme dobře si hlídat svoje věci, umí totiž být pěkně drzé.

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *