Co vám může nabídnout Telč

Telč

Vyrazili jste již někdy, například s rodinou, do Telče? Pokud ne, vězte, že to určitě stojí za to. Vždyť jde o jednu z našich památek UNESCO. Dnes se detailněji podíváme, co zde můžete očekávat, pokud sem opravdu zavítáte. Co vám Telč nabízí? Pojďme to zjistit.

Na seznamu UNESCO

Jak již bylo napsáno výše, toto město se nachází na seznamu světového dědictví organizace UNESCO, což je složky Organizace spojených národů. No a není divu, že zde toto městečko figuruje již od roku 1992. Vždyť jde o nádherná historická sídla s výraznou chloubou v podobě náměstí. Právě tento prostor je lemovaný typickými gotickými a renesančními domy měšťanů. Vypadají bez přehánění jako z pohádky. Vždyť sami určitě víte. I pokud jste toto město nenavštívili, určitě je znáte. Jejich podoba je totiž obecně známá.

Telč

Zámek v Telči

Pokud tedy chcete navštívit tento kraj, určitě zde najdete řadu míst, která prostě nemůžete nenavštívit. Přímo na náměstí naleznete kromě již zmiňovaných měšťanských domů i vstup do zdejšího zámku. Ten je v renesančním stylu a je velmi zdobený. Nelézt zde můžete prvky sgrafita a štuky. U zámku naleznete i přilehlý rybník. Zde stojí za zmínku Rytířský sál nebo Zlatý sál. Kaple Všech svatých zase skrývá náhrobek Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna. Právě tyto osobnosti vdechly do Telče její renesanční architekturu.

Telč

Další lákadla

No a vedle zámku a měšťanských domů zde naleznete mnoho podniků, kaváren nebo restaurací. To vše stojí za navštívení. Pokud se budete chtít občerstvit, víte, kam zavítat. Dále můžete navštívit Telčský dům, kde můžete vidět historické expozice, nebo Kostel sv. Ducha. Okolí pak nabízí například golfový resort nebo hrad Roštejn či známou rozhlednu v Oslednici. Ani okolí tak není chudé na památky či místa k výletu pro celou rodinu.