Dalat – malý kousek Francie v kulisách Vietnamu

Že se nemůžeme cítit v Asii jako doma? Ale kdeže. Pokud víte, kam zamířit, pak to rozhodně není pravda. A kam zamířit? Co takhle exotický Vietnam? Ten k nám má totiž blíž, než si možná myslíte.

Stačí zamířit do horského městečka Dalat poblíž Ho-Či-Minova města. Na první pohled vás překvapí zejména francouzská architektura a půvabná okolní příroda. A potěšíme i příznivce adrenalinu.

Výhledy, pagody a lanovka

Vyhledáváte na svých výhledech daleké výhledy? V Dalatu vás k těm nejlepším může dovézt lanovka. V okolí je hned několik buddhistických pagod, obklopených nádhernými zahradami, při jejichž návštěvě určitě neprohloupíte. Není problém si trochu poklábosit s mnichy nebo se jen tak kochat pohledem na blízké jezero Tuyen Lam Lake.

Dalat – město uprostřed vodopádů

Pokud milujete adrenalin, neměli byste si nechat ujít dalatský canyoning. Kromě půvabného horského vodopádu Datanla v něm najdete i množství adrenalinových atrakcí – třeba bungee-jumping do zpěněných vod. Samozřejmě, absolvovat ho nemusíte. Jako náhradu lze použít horskou dráhu nebo třeba obyčejnou procházku. Ale když už tu budete, určitě byste si ho neměli nechat ujít.

Crazy house – aneb kouzlo nečekaného

Nezapomeňte navštívit ani místní Crazy house z pera architektky Dang Viet Nga, jež v něm stále bydlí, ovšem ráda vás pozve dál. Jde o opravdu pitoreskní architekturu, inspirovanou okolní přírodou, v níž není ani jedna místnost stejná.

Dalatské jahody vás překvapí

A kam dál? Až se unavíte, určitě vás potěší, že místní horské mikroklima je ideální pro pěstování některých odrůd jahodníků a tyhle šťavnaté červené plody jsou doslova všude, kam se podíváte. Už jste někdy měli jahodovou kávu s jahodovým zákuskem? Pak směle do toho. A na své si přijdou i cestovatelé na volné noze – čerstvé zeleniny a dalších druhů ovoce je tu totiž po celý rok vždycky dost.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.