Do Thajska za autentickou atmosférou a vybaveni baterkou

Chcete zažít Thajsko tak trochu jinak? Pak se inspirujte našimi tipy, které poradí, kam se vydat, aniž by vás všude doprovázel neodbytný dav natěšených turistů. Ale úplnou samotu také nečekejte, na to je Thajsko už příliš známé…

Na toulkách po severním Thajsku aneb do vesnice Pai

Pokud chcete zažít to správné Thajsko bez davů rozjívených turistů a neustále se roztahující civilizace, určitě zamiřte na sever do městečka Pai (případně Pai Pai). Tenhle lidový klenot leží mezi hřebeny půvabných hor v blízkosti města Chiang Mai, obklopený krásnou přírodou. Mezi malými rýžovými políčky ve svazích jakoby se zastavil čas.

Samotné centrum města vás asi příliš nenadchne, je plné restaurací, barů a hospůdek, ovšem jako základ procestování po okolí je skvělé. Rozhodně doporučujeme navštívit zejména:

thaj3

  • vodopády Mo paeng s nádhernými jezírky
  • půvabné a dobře zachovalé kláštery (Wat Phin That Mae Yen a Wat Nam Hoo
  • lázně Tha Pai
  • pajský kaňon, odkud lze pozorovat nádherné východy slunce

 

Náš tip: Nechcete-li všude chodit pěšky, můžete si za malý poplatek zapůjčit skútr, a to klidně i na jeden den.

thaj2

Pod ostřížími zraky kamenných Buddhů

Nenechte si ujít ani návštěvu jeskyně Pak Ou s více než 2 500 soškami Buddhů, které sem nanosila thajská královská rodina (jeskyně sloužila jako kaple) i tisíce běžných věřících. K Pak Ou je možné se dostat jen na lodi po řece Mekong. Už cesta tam je neopakovatelným zážitkem. Budete proplouvat tropickými lesy, z jejichž zelené náruče čas od času vykoukne tradiční vesnička. A pokud budete chtít, můžete si na vodě klidně dát i nějakou pravou thajskou specialitu.

Do samotné jeskyně si pak rozhodně vezměte baterku. Pohled na krásné sochy, vynořující se ze stínů přímo před vámi, patří k tomu nejlepšímu, co vám malebné Thajsko nabízí.

siffera@centrum.cz'

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *