Dolomity

Dolomity, jak je neznáte

Krásná příroda, skvělé jídlo a umění na každém kroku, to jsou Dolomity.  Češi se v této italské provincii zastaví málokdy a většinou jí jen projedou při cestě ke Středozemnímu moři.  Ovšem i toto místo je ideální ke strávení letní dovolené. A proč?

Jak sem dojedete a kde se můžete ubytovat?

Trasa je obdobná, jako když se jede na jih Itálie. Nejkratší cestou je cesta přes Mnichov, pak přes rakouský Innsbruck a Brennerský průsmyk na Rakousko- italských hranicích.  Z Prahy je to tak přibližně 750 km a cestu zvládnete za 8 hodin i s menšími přestávkami.  Co se týká ubytování, mezi alpskými kopci je spousta statků, kde můžete i ubytovat.  Skvěle tu vaří místní speciality ze zdejších sezonních produktů a až si odpočinete, můžete vyrazit na túru k vrcholům hor.  Určitě si nenechte ujít výhled z Monte Casale.  Pokud si chcete vychutnat krásnou přírodu ještě více, vydejte se na cestu na elektrických kolech po trase Kilometro Zero UNESCO e- Bike Tour.

Nejkrásnější obec Itálie – Rango

Zdejší středověká vesnička  Rango se dokonce pyšní titulem Nejkrásnější obec Itálie.  A opravdu zaslouženě. Při vjezdu do centra se budete cítit jako ve středověku. Nejde však o skanzen, lidé tady normálně celoročně žijí, mají tady své domy a krámky.  Najdete tady domy spojené oblouky, ze kterých visí kukuřičné klasy.  Nádherné jsou i úzké uličky nebo malé náměstí s kašnou. Najíst se tady můžete sice jen v jedné restauraci, domácí rodinné hospůdce, ale bude to stát za to.

Úžasná kuchyně

Když cestujete, měli byste kromě přírody nebo památek ochutnat vždy i místní jídlo.  Konkrétně tady v Itálii umí skvěle udit maso a je jedno jestli se jedná o malého místního řezníka nebo velkovýrobu.  Žádný oběd se tady neobejde bez carne salada, kousků mortadelly nebo klobásy ciuiga.  Najdete ti i spoustu plantáží s biozeleninou, a právě v Trentinu se pěstují fialové brambory, které se využívají k výrobě bramborového tiramisu.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *