Na návštěvě u Česko- rakouských hranic

Telč

Oblast Česko- rakouských hranic dříve trpěla kvůli ostnatým drátům během totalitního režimu.  Dnes už však tuto oblast prozkoumat můžeme ze všech stran.  Kam se tedy vydat?

Kde začít?

Začít můžete třeba v Telči, která zapsána i na seznam UNESCO. Za prohlídku stojí zámek, park, kostely i legendární náměstí.  Ke kostelu Matky Boží se můžete vydat kolem rybníků nebo se vydat na křížovou cestu.  Kousek od města Telč se nachází Dačice. Dačice se proslavily první kostkou cukru na světě, kterou vymyslel v roce 1841 tehdejší majitel cukrovaru Jacob Christoph Rad. O dva roky později si této svůj ‚‘‘ vynález‘‘ nechal patentovat.  Pokud se chcete o tomto cukru dozvědět více, určitě navštivte zdejší městské muzeum. Neopomeňte ani další pamětihodnosti jako klášter, Nový a Starý zámek nebo kostel sv. Vavřince.  Nad Dačicemi leží také velmi působivé místo zvané Kostelní Vydří, kde dobře rozjímá a relaxuje.

Na samém jihu

Nejjižněji leží Slavonice, kde kdysi končil svět.  Na tamním nádraží byly koleje přeťaty železným plotem a za ním už jen ,, nepřátelské ‘‘ Rakousko.  V 90. Letech se městečko vzchopilo a ožilo.  Na vás jestli začnete na náměstí Míru s krásnými domy, zdobeným podloubím nebo na menším Horním náměstí, kde vás určitě upoutají fasády renesančních staveb se sgrafity.  Slavonice však nabízí mnohem více, třeba procházku podzemím nebo zaniklá středověká ves Pfaffenschlag.

Pýcha kraje- hrad Landštejn

Pýchou tohoto kraje plného lesů, luk, potoků a rybníků je hrad Landštejn, nacházející se západně od Slavonic . Až si prohlédnete a poznáte, hned budete mít lepší představu o tom, jak od 13. Století byla chráněna nejen tato oblast, ale i celé naše království.  Od Slavonic směrem na sever vás to zavede do Českého Rudolce, kde je zámek Malá Hluboká. Ten byl ještě před pár lety na spadnutí, ale dnes vás potěší parkem i hostincem a také pivovarem.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.