Dominikánská republika nabízí spoustu nevšedních zajímavostí – ale tyhle rozhodně nesmíte minout

Když pomyslíte na Dominikánskou republiku, obvykle se vám vybaví tyrkysové moře, pláže s bílým pískem a lahodné koktejly, kokosy a další. To však rozhodně není všechno. Na své si přijde úplně každý.

Pokud třeba patříte mezi milovníky vodních sportů, pak by vám nemělo uniknout Cabarete: hlavní město surfování a metropole všech druhů vodních sportů. Ať už si chcete užít rybaření nebo jízdu na kajaku, jste tady rozhodně na správném místě. A jaké další atrakce stojí za výlet v Dominikánské republice?

Pláže jako z pohádky

Najdeme tu především krásné pláže, a to jak na pobřeží Atlantiku, tak i na karibském pobřeží. Mezi nejlepší pláže patří určitě Playa Boca Chica, Playa Rincon, Cape Cabrón nebo Punta Cana, kde se nachází mnoho kvalitních all inclusive hotelů. Na Playa Macora pak na návštěvníky pláže čeká čistá voda a příjemné vlny.

Foto: Pixabay

Ujít by vám neměl ani poloostrov Samana. Můžete tu potkat delfíny nebo se vydat na túru skrz pohoří Sierra de Semana, jehož zelené lesy a údolí nabízejí opravdu malebný výhled. Na milovníky přírody zde čekají stovky druhů rostlin, ale také několik mangrovových lesů a mnoho ptačích druhů.

Na návštěvu do metropole

Santo Domingo je hlavním městem země a nejstarším městem Nového světa. Pyšní se především nádhernými relikty španělské koloniální architektury, a tak není divu, že bylo prohlášeno za světové dědictví UNESCO. Hledáte největší slané jezero v Karibiku? Pak to bude jezero Enriquillo, které leží v nadmořské výšce asi 40 metrů nad mořem. Ostrov Cabritos uprostřed jezera je domovem největší divoké populace horských krokodýlů na světě.

Ještě nemáte přírody dost? Pak navštivte Parque Nacional del Este (UNESCO). Jde o jeden z největších národních parků v Karibiku a najdete zde unikátní systém korálových útesů, ale také čtyři druhy mořských želv, delfíny skákavé a mnoho jedinečných druhů tropických ryb.

Zdroj: https://www.godominicanrepublic.cz/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.