Objevte způsoby, jak ušetřit na lyžařské dovolené

Že jsou dovolené s lyžováním drahé? Kvůli zdražování z poslední doby může být taková dovolená, na které si chcete užít lyžování nebo snowboardování poměrně drahou záležitostí. Rozhodně se hodí každá příležitost, jak něco málo ušetřit. A s tím vám mohou pomoci i následující praktické rady a tipy.

Naplánujte si lyžařskou dovolenou mimo hlavní sezónu

Hned za začátku či naopak koncem lyžařské sezóny bývají ceny o poznání výhodnější. Sjezdovky nejsou narvané k prasknutí, což nabízí i větší prostor pro sportovní zážitek. Nevýhodou však mohou být méně ideální podmínky z pohledu sněhu či počasí. Chce to tak trochu štěstí, aby bylo dostatek kvalitního sněhu i v době, kdy jsou ceny za skipasy o něco nižší. Ve výsledku však může být taková dovolená o poznání levnější, protože i ceny za ubytování jsou o něco níže v porovnání s hlavní sezónou, kdy je plno a větší zájem. Aby se taková lyžařská dovolená co nejvíce vydařila, je vhodné více flexibilní plánování, kdy se rozhodnete i podle podmínek a počasí.

Nakupujte zlevněné skipasy a sledujte zvýhodněné nabídky

V některých ubytovacích zařízeních nabízí zvýhodněné skipasy či nejrůznější balíčky. Tímto způsobem můžete značně ušetřit. I na samotných sjezdovkách a v lyžařských centrech se mohou objevovat nejrůznější slevy, které by byla velká škoda nevyužít. Tak si dejte trochu práce a času pro hledání nejlepší nabídky, protože pro celou rodinu může jít o úsporu i v řádech tisíců korun.

Foto: Pixabay

Vybírejte si menší lyžařská střediska

Cena za ubytování a lyžařské skipasy se mnohdy odvíjí také od toho, o jak velké a slavné středisko zrovna jde. Pokud máte v plánu zasportovat si a nečekáte přehnaný luxus, mohou být dobrou volbou menší sjezdovky a centra, kde jsou ceny o něco nižší. Taková varianta je vhodná i pro rodiny s dětmi, protože na lokálních sjezdovkách, které nejsou tolik oblíbené, bývá i méně lidí, takže se děti snáze a lépe naučí lyžování. Navíc možná objevíte nové oblíbené místo, kam se budete rádi vracet.

Zdroj: https://www.familyskier.com/saving-money-on-ski-and-snowboard-trips/

Náhledové foto: Pixabay