Doprava v Seville: Centrum dáte pěšky, ale jinak se vyplatí autobusy

Plaza Espaňa

Pulsující tepna Andalusie, starobylé město na jihu Španělska. Oběma rozvitými výrazy je možné označit Sevillu. Stejně tak se k této metropoli vážou slavné postavy Dona Juana či Carmen. Navštívit tady lze spousty monumentálních a nezapomenutelných památek. A dále? Co vidět ve ŠpanělskuCo vidět ve Španělsku, konkrétně v Seville? Právě tady se třeba točily Star Wars a po Plaza de Espaňa se procházel neohrožený Anakin Skywalker. Zajít si můžete třeba i na fotbal. Slavná FC Sevilla hraje La ligu. My se ale nezaměříme na místa stojící za návštěvu. Podíváme se totiž na dopravu po městě.

Centrum města zvládnete i pěšky

Samotné srdce Sevilly je poměrně úzké a neměl by být problém projít tuto lokalitu pouze pěšky. Hlavní památky metropole Andalusie jsou navíc blízko sebe, což vám ulehčí cestování. Jinak je tady také spousta rovných ploch, takže není od věci půjčit si kolo. Uděláte tak ještě něco pro sebe. Ne vždy budete mít to štěstí, že zájezdy do Španělskazájezdy do Španělska budou mířit na relativně rovná místa. Zajímavá je i doprava koňským spřežením, která je ale spíše zábavou.

Sevilla koněFoto: Pixabay

Spolehlivé autobusy

Využít samozřejmě můžete také autobusovou dopravu, jež funguje docela spolehlivě. jízdenky není problém koupit v celku solidně rozmístěné síti automatů nebo v kioscích. jinak mezi metropolí a letištěm pendluje speciální autobus nesoucí jméno Los Armillos. SevillaSevilla je jimi vcelku známá. Vzdálenost, již urazí, činí 10 km.

TramvajFoto: Pixabay

Tramvaje a metro

Tramvajová síť je v Seville vcelku solidně rozvětvená. Jakýmsi specifikem jsou hybridní tramvaje, jež dokážou jet okolo katedrály bez trolejí. Jízdenky na metro se kupují přímo u vstupu v automatech. MetremMetrem se lze dostat z jednoho okraje města na druhý. Jinak není od věci zakoupit si čipovou kartu, jízdenky vás pak vyjdou výhodněji než v případě klasických jednorázových. Jinak se cena třídenní jízdenky pohybuje kolem 10 eur a jednodenní stojí 5 uero.

Zdroj info: https://www.cklub.cz/pruvodce/spanelsko/sevilla

Plaza Espaňa: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.