Moderní hudba nepodléhá žánrům, přesvědčí vás o tom v Dobršské bráně

Mezinárodní hudební festival Dobršská brána 2021 letos oslaví své malé jubileum, těšit se totiž můžete už na pátý ročník. Čeká vás osvěžující vhled do světa soudobé hudby, který se obejde bez dramaturgických kompromisů a formálního žánrového zařazení interpretů.

Jde tu opravdu o hudbu, nikoli o škatulky. Tento festival hledá nové souvislosti mezi tradiční, klasickou a soudobou hudbou. Jde proto o jedinečnou hudební událost, která by na české hudební scéně těžko našla srovnání.

Dobršská brána přináší do Pošumaví magickou hudbu

Jen stěží byste našli pro podobný počin tak dobré kulisy, jako je právě jedinečná příroda Pošumaví. Nádherná ozvěna se rozléhá do dáli a vždycky je tu příjemně – a nezáleží na tom, jaké teplotní pasti si pro nás protentokrát léto nachystá. Směsice stylů na hranici jazzu, popu, elektroniky a world music, kterou tu většina zúčastněných nabídne, tak bude mít tu nejlepší příležitost k tomu, aby se plně rozvinula.

turista

Mezinárodní hudební festival Dobršská brána 2021 Fotografie: Pixabay

Zažijte kouzlo jedinečné hudby ve dnech 13 a 14.srpna i vy

Těšit se na vás bude třeba německý perkusionista a skladatel Bodek Janke s polsko-ruskými kořeny, z Německa na festival přijíždí s projektem Nevell další hráčka na bicí, Anika Nilles. Anika je skvělým příkladem rozmetání stereotypní skepse k „holce za bubny“. Velmi zajímavý slovensko-polský projekt MabaSo tvoří hráč na elektrický vibrafon (MalletKAT) Bernard Maseli, basista Michal Baraňski a Daniel Šoltis, současný bubeník a příležitostný hráč na vibrafon, který má široké porozumění a komplexní pohled na hudbu.

Českou republiku reprezentují na festivalu například Pavel Fajt s komorním projektem Drumming Alley, Marek Urbánek a JeN Hovorka, uskupení Romanovská Tichý Hrubý & Blažíková nebo talentovaný Jaroslav Kořán s projektem Orloj snivců.

Mezinárodní hudební festival Dobršská brána 2021 Náhledová fotografie: Protext

Zdroj: https://www.protext.cz/zprava.php?id=36697

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.