Skopelos

Dovolená na nejkrásnějším ostrově Řecka

Ostrov Skopelos je jedním z nejkrásnějších řeckých ostrovů v Egejském moři. Skopelos navštěvují hlavně rodiny s dětmi nebo páry, které tráví většinu své dovolené na dokonalých plážích, v průzračném moři a v pohádkových uličkách tradičních vesnic jako např. Skopelos, Glossa nebo Neo Klima.

Každá pláž je jinak krásná

Překrásné pláže s čirou hladinou a bujnou zelenou vegetací okolo se táhnou podél celého ostrova. Mezi ty nejvyhlášenější patří Stafylos, Hovolos, Elioss, Panormos a každá pláž něčím m vyniká. Panormos má nejhezčí výhled na západ slunce, Hovolos zase působí velmi exoticky, piniovými háji je obklopená pláž Elios a díky resortovému vybavení se zavděčí i náročným dovolenkářům. Na severu ostrova se můžete podívat na pláž sv. Jana, kde se natáčely scény filmy Mamma Mia.

Vesnička Skopelos

Ostrov má své nezaměnitelné kouzlo i díky malebným vesničkám, vyvýšeným bodům, ze kterých je výhled na Egejské moře a na nádhernou krajinu. Každý, kdo připluje na ostrov, toho přivítá centrum, vesnička Skopelos zvaná také Town. Vesnička Skopelos leží na jihu stejnojmenného ostrova v zátoce daleko od ruchu. Typické jsou bělostné domečky, kvetoucí zahrady a pestrobarevné balkony.  Nechte se pohltit křivolakými uličkami, bílými pravoslavnými kostelíky kláštery nebo se svlažte u některé z fontán. Shora vás bude chránit pevnost a zespoda zase přístav.

Na severu ostrova

Protilehlá strana ostrova se halí do pinií, mandlovníků a platanů ve vesnici Glossa. Vesnička shlíží na moře z 250 metrů a své návštěvníky si získává hlavně bílými patrovými domky s balkonky a dokonalým výhledem na okolí.  Pod vesnicí je malý přístav, který spojuje ostatní ostrůvky a osamělé pláže. Nedaleko něj se nachází také zbytky římských lázní ze 4. století před našim letopočtem. V přístavu se samozřejmě můžete ubytovat, nebo jen ochutnat místní rybí speciality z čerstvých ryb. Ostatně pokrmy z čerstvých ryb se vám dostanou prakticky kdekoliv na ostrově.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *