Dovolená v Peru

Dovolená v Peru: Dobrodružství, na které nezapomenete

Uvažujete o nějaké méně tradiční dovolené, při níž byste si maximálně rozšířili své aktuální rozhledy? Pak vsaďte na Jižní Ameriku. Tento kontinent je pro našince ještě stále velkou neznámou, nicméně míří sem spousta zajímavých poznávacích zájezdů. My se zaměříme konkrétně na Peru. Tato země je na rozdíl od některých dalších typu Venezuely či Brazílie poměrně klidná a lze se tu setkat se spoustou krásných památek především z doby civilizací Mayů, Inků či Aztéků. Dovolená v Peru láká na spousty míst, my se na ty nejznámější lokality zaměříme podrobněji.

Dovolená v Peru

Machu Picchu a Cusco

Jedním z nejznámějších novodobých divů světa je bezesporu Machu Picchu. Starobylé mystické městečko bylo objeveno již v roce 1911 a zasloužil se o to cestovatel Hiram Bingham. Nádherný je také přilehlý kopec s názvem Huayna Picchu. Poskytne vám překrásný výhled do okolí. Do areálu se dostanete vlakem z Cusca, které stojí za prohlídku. Sehnat se tady dá navíc spousta suvenýrů a skvěle tady funguje tradiční peruánská kuchyně.

Dovolená v Peru

Colca Caňon a jezer Titicaca

Začnete-li se pomalu blížit k městečku Chivay, uvidíte z dálky hranice slavného Colca Caňonu. Vynechat byste v rámci jeho návštěvy neměli především Cruz del Condor point. Jedná se o moc hezkou vyhlídku na kaňon samotný, nad nímž se vznášejí kondoři. Rozhodně bychom měli upozornit taktéž na tradiční vísku Pinchollo a vyhlídku Anthahuilque. Její stáří činí více než 1500 let. Údajně vznikla ještě před tím, než přišla slavná éra Inků.

Dovolená v Peru

Jezero Titicaca s plovoucími ostrovy Uros a Taquile

Když se vysloví dovolená Jižní Amerika, mnohým se vybaví slavné jezero Titicaca. Jeho návštěva je v podstatě jakousi nezbytností. Výbornou volbou jsou plovoucí ostrovy Uros a Taquile. Zejména na druhém jmenovaném se prakticky zastavil čas. Vždyť jej obývá zhruba 350 rodin, jež jsou podle všeho přímými potomky slavných Inků. Koupit i tady také můžete tradiční čepice chullos, nebo třeba sandály ojotas.

Ať už uvažujete o jakémkoli poznávacím zájezdu, podívejte se určitě do nabídky společnosti Viva America na stejnojmenném webu viva-amerika.cz.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *