Korfu

Letní dovolená na Korfu

Krásná příroda, památky a koupání v průzračném moři. To je dovolená na Korfu. V létě tu není velké vedro, teplota se v průměru pohybuje okolo 30°C a teplota vody kolem 25°C. Od září však začíná deštivé období, které většinou trvá až do února a i díky tomu je ostrov Korfu stále krásně zelený.

Dechberoucí  pláže a mnohem víc

Samotné Řecko i Korfu je známé svými krásnými plážemi a skvělým koupáním. Některé pláže jsou oblázkové, jiné písečné nebo smíšené. Navíc jsou většinou napojené i přímo na určité letovisko. Například pláže v Sidari a Rodě na severu.  Na jihu zase Kavos nebo Moaitika. Některé pláže se dokonce mohou chlubit symbolem Blue flag neboli modrá vlajka.  Jedná se o symbol, který vyznačuje, že čistota vody je opravdu zaručená.  Kritéria jsou však pro propůjčení modré vlajky velmi přísná.

Olivy, likéry a jezera

Vydatné deště a slunce přispívají k označení Korfu jako například zelený ráj.  Nejvíce se zde daří pěstování olivovníků, cypřiše nebo eukalyptu. Středomořské počasí také přeje orchidejím a tradičním rostlinám jako bungavilea. Z exotiky pak citrus kumquat, který vypadá jako malý pomeranč. Z něj se vyrábí likéry, které se stávají tekutým suvenýrem spolu s vínem retsina. Kromě pláže se na dovolené na Korfu můžete vydat i k jezeru. Největším jezerem je jezero Korission,obklopené dunami z písku. Jezero dělí od moře pouhých sto metrů.

Korfu

Hlavní město Kerkyra

Hlavní město nese stejný název jako ostrov, akorát s tím rozdílem, že se užívá původní řecký název Kerkyra. Do hlavního města se dostanete ihned po příletu na ostrov a až následně vás autobusy odvezou do vámi vybraného místa dovolené. Kerkyra určitě stojí za prohlídku.  O čemž svědčí i zápis do seznamu světového dědictví UNESCO. Objevíte zde různé vlivy architektonických stylů. Například na největším náměstí Esplanáda a v uličkách kolem je vidět vliv Benátčanů, kteří zde po několik století vládli.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

3 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *