Thajsko

Dovolená v Thajsku: Kdy je optimální vyrazit

Thajsko patří mezi krásné země, které mají rozhodně co nabídnout. Snoubí zejména tradiční zdejší kulturu a tradice s krásnou přírodou. K dispozici mají návštěvníci této země maximální komfort v luxusních hotelech nacházejících se přímo u pláží na pobřeží čistého azurového moře. I do Thajska je ale třeba vyrazit v pravou dobu. Setkat se zde s deštěm stoprocentně není příjemné! Podívejme se tedy podrobněji, jaké počasí Thajsko v průběhu roku nabízí a kdy je sem nejvýhodnější vyrazit. Soustředíme se i na to, kam na dovolenou k moři právě v této zemi.

Klima znatelně ovlivňují monzuny

Podnebí v Thajsku je silně ovlivněno monzuny. I díky nim se v oblasti severního, středního a severovýchodního Thajska střídají pouze 3 roční období. Na jihu této země se setkáme pouze se dvěma. Ze zmiňovaných třech ročních časových úseků jmenujme následující.

–          období horka spojeného s vysokou vlhkostí (od května do června)

–          období chladu a sucha (od listopadu do března)

–          období silných dešťů (od června do října)

Jaká doba pro dovolenou v Thajsku je ideální?

Jestliže hledáte odpověď na otázku, kdy jet do Thajska, vyplatí se období chladna. Zimní oděvy si ale rozhodně nepřibalujte! Teploty oscilují okolo velmi příjemných 30 stupňů Celsia. Po období dešťů kolem sebe uvidíte všude krásnou zeleň. V jižních částech země je doba chladna kratší. Nejvhodnější pro návštěvu této země je doba od Vánoc až po polovinu ledna. Bohužel se ale setkáte s největším přílivem turistů a ceny zájezdu stoupají o desítky procent.

Místní tradice na vlastní kůži

Chcete okusit bezprostředně zdejší atmosféru? Vyrazte v době festivalů a svátků. V březnu se zde konají tradiční soutěže v pouštění draků, a to především v Bangkoku a Sanam Luangu. Moc hezký je i květnový festival světla Loj Krathong. Jestliže uvažujete o ryze letní dovolené, vyplatí se spíše Sardinie letecky anebo jiné bližší evropské destinace.

Sdílet

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *