Malorka

Dovolená Španělsko letecky: Malorka Paguera

Když se řekne Malorka Paguera, mnohým se vybaví doslova slunečný ráj na zemi. Pravda je taková, že za vyzkoušení toto letovisko stoprocentně stojí. Nachází se v samotném středu známé zátoky Santa Ponca v jihozápadním cípu Mallorcy a v podstatě celých Baleár. Od metropole celého ostrova, kterou je Palma de Mallorca, činí její vzdálenost nějakých 24 kilometrů. Bez problémů je tak dostupné jak mezinárodní letiště, tak i mnohé další důležité obce a body. Například středisko Palma Nova je vzdáleno pouze 7 kilometrů.

Čistý písek, sluníčko a nekončící zábava

Peguera je v podstatě malou rybářskou vesnicí nacházející se v krajině kopcovitého charakteru s většími pinovými háji. Pyšnit se právem může nádhernými plážemi a spoustou možností trávení volného času. Pokud například hrajete golf, máte jedinečnou šanci vyzkoušet si greeny vzdálené pouze několik málo metrů od mořské hladiny. Z místních pláží zaujmou například Platja Gran de Tora, Platja de Palmira, Platja des Morts, anebo menší pláž Calo d´en Monjo. Vyrazit ale můžete do jakéhokoli malého kamenitého zálivu a užívat si samoty a romantiky.

Aktivní dovolená se vším všudy

Patříte-li mezi lidi, kteří spíše vyznávají aktivní dovolenou, můžete vyrazit třeba na nejslavnější zdejší bulvár Boulevard Peguera, kde najdete nejen velké množství butiků, malých obchůdků s potravinami a suvenýry, ale i diskotéky a místa, kde to v noci skutečně žije. Projet se budete moci na koni a odívat se na okolní krásy z jeho sedla. Moc hezky vypadají i místní tenisové kurty a právě již zmiňované golfové hřiště Andratx.

Jaké atrakce lze ještě využít?

K dispozici je zde samozřejmě ještě několik dalších zajímavých atrakcí. Výbornou volbou je například skvostná show v Marinelandu Mallorca. Máte-li raději akvaparky, vyplatí se navštívit známý Western Water Park u Magalufu. Jestliže raději vyrazíte poněkud dál, můžete klidně navštívit hlavní město Palma de Mallorca, v němž je také spousta starobylých míst.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *