Kapverdy all inclusive

Kapverdy all inclusive: Ostrov Sal

Kapverdy all inclusive jsou pro mnohé z nás něčím, co bychom si rádi alespoň jednou za život dopřáli. Tento ráj na zemi nabízí sběr banánů přímo z palem, krásné čisté moře a nádherné pobřeží. Výbornou volbou je bezesporu ostrov Sal, představující jeden z 10, z nichž jsou Kapverdy složeny. Když přistanete, budete si s největší pravděpodobností připadat hodně zvláštně, a to hlavně díky jeho písečnému charakteru. Ostrov je společně s dalším ostrovem Boa Vista součástí velkého celku Barlavento. Mimo turistiky se zde setkáte i s těžbou soli.

Ostrov Sal

S těžbou soli souvisí i původ ostrova Sal. Samotný název je odvozen od slova salt. Jinak se ale jedná o skvělou lokalitu, která je typická velmi dlouhými širokými plážemi. Těšit se můžete i na velké vlny a nádherné počasí. Letiště zvané Amílcar Cabral leží přímo nedaleko centra hlavního ostrova u metropole Espargos. Obývá jej celkem 18 000 obyvatel, tedy přibližně tři čtvrtiny kompletní populace na ostrově Sal.

Kapverdy

Letovisko Santa Maria

Zvolíte-li Kapverdy last minute mířící do letoviska Santa Maia, určitě se budete nesmírně bavit Toto malé městečko je situováno v jižní části ostrova a nachází se zde krásné písečné pláže a hotelové komplexy. Z hotelů bychom mohli jmenovat například Crioula Club & Hotel, Oasis Salinas Sea anebo Clubhotel Riu Garopa, Da Luz či Melia Tortuga Beach Resort & Spa. Jedná se o čtyřhvězdičkové podniky, popřípadě pětihvězdičkové.

Kam vyrazit na výlety?

Vyrazit pochopitelně můžete do hlavního města Espargos, kde se nachází spousta nočních podniků, takže se tady dá užívat dokonalý noční život. Moc hezká je i Palmeria, kde proudí největší množství zboží směrem na ostrov Sal. Nádherné jsou mořské jeskyně a útesy označované jako Olho Azul. Potápěči si jej doslova zamilovali. Krátery soli můžete obdivovat v Pedra Lume.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *