Drahá dovolená ve Švýcarsku? Ne, pokud se naučíte ty nejdůležitější věci zařizovat s předstihem

Cestování do Švýcarska se obvykle pojí s nemalým cestovními výdaji. Ovšem tento multikulturní stát se čtyřmi jazykovými regiony, který leží přímo na křižovatce germánské a románské kultury, vám umožní cestovat i poměrně levně.

Autem? Ne raději vlakem

Země především podporuje udržitelné cestování. A prim hraje to po kolejích. Stačí si pořídit jízdenku Swiss Travel Pass se slevou 25 % a užít si levného cestování. Ale pozor, obvykle bývá její nákup termínovaný. Například minulý rok ji bylo možné zakoupit pouze v červenci 2021 a využít ji během následujících 11 měsíců. A letos to nejspíš bude obdobné.

Cestování hromadnou dopravou se nemusíte bát. Lodě, lanovky, autobusy, MHD a horské železnice a lanovky se vyznačují maximální přesností a na tohle vše si vystačíte jen s touto jedinou jízdenkou. Můžete tak vyrazit na cestu třeba slavným panoramatickým vlakem Bernina Express a užít si jeden z nejkrásnějších přejezdů Alp.

Turistka

Foto: Pixabay

I tratě mohou být v UNESCO

Věděli jste, že panoramatické jízdy po tratích RhB jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO? A i na ty vám platí tato výhodná jízdenka. A k mání je také řada středověkých hradů a krásných švýcarských měst nebo výhledů na horské velikány a křišťálově čistá jezera, nezapomenete. A když k tomu všemu ještě připočtete ochutnávku sametové čokolády nebo vína z vinařského kantonu, půjde rozhodně o nezapomenutelnou dovolenou.

Po slevách se ptejte

Ale to ještě není vše. Švýcaři si turistů váží, na řadě míst je proto v sezónu i mimo ni připraveno mnoho překvapení. Stačí si pořídit tzv. návštěvnické / turistické karty a můžete se leckdy těšit například na lanovky, vstupy do lázní nebo veřejnou dopravu zcela zdarma.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://mojesvycarsko.com/clanek/519-letni-dovolena-ve-svycarsku-na-co-vse-se-zamerit, Dovolená ve Švýcarsku nemusí být drahá! Vyjeďte za slevami do čistého a bezpečného Švýcarska! | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.