Dřevěná revoluce v Rakousku: Dřevěný mrakodrap není sci-fi, brzy vyroste u našich sousedů. V Česku tomu brání legislativa

Dřevěný mrakodrap není sci-fi, brzy vyroste u našich sousedů. V Česku tomu brání legislativa. Vídeň, velkolepé a elegantní rakouské hlavní město, se chystá dosáhnout průlomového milníku ve světě architektury a udržitelnosti. Společnost UBM Development AG, přední hráč na evropském realitním trhu, představila plány na výstavbu Timber Marina Tower, pozoruhodného dřevěného hybridního kancelářského mrakodrapu o výšce 113 metrů ve vídeňské čtvrti Handelskai.

Tento ambiciózní projekt má nově definovat panorama města a stát se nejvyšším dřevěným mrakodrapem na světě, což znamená významný krok vpřed v oblasti ekologicky uvědomělého rozvoje měst.

Průkopnický úspěch

Dřevěný mrakodrap Timber Marina Tower je připraven stát se symbolem inovace a spojit moderní stavební techniky s ekologickým étosem. Tato pozoruhodná stavba ukazuje obrovský potenciál dřeva jako udržitelného stavebního materiálu, který pomáhá snižovat emise uhlíku a podporuje ekologický rozvoj měst.

Foto: Pixabay

Dřevěná revoluce v Rakousku

Dřevěná věž Timber Marina představuje významný posun v architektonickém myšlení v Rakousku. Dřevostavby jsou sice oslavovány pro své ekologické vlastnosti, ale obvykle jsou spojovány s menšími obytnými stavbami. Tento projekt však boří konvenční omezení tím, že dosahuje velkých výšek. Tento úspěch podtrhuje progresivní přístup Rakouska k ekologické výstavbě, kde předpisy obvykle povolují dřevěné stavby do šesti nadzemních podlaží, což odpovídá 18 metrům. Rakousko také využívá systém individuálního schvalování, který v praxi umožňuje stavět ještě vyšší dřevostavby.

Naproti tomu v České republice patří předpisy upravující dřevostavby k nejpřísnějším v Evropě. Tyto předpisy nedrží krok s vývojem stavebních materiálů a technologií. V důsledku toho dosahují české dřevostavby maximální výšky 12 metrů. A to je docela jistě škoda.

 

Zdroj: https://www.ubm-development.com/cs/presse-cs/ubm-postavi-ve-vidni-nejvyssi-mrakodrap-ze-dreva-na-svete/, https://estateandbusiness.cz/ubm-postavi-ve-vidni-nejvyssi-mrakodrap-ze-dreva-na-svete/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.