winchester

Dům Winchesterů: Nejzáhadnější dům na světě turistickou atrakcí

Dům Winchesterů: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Sarah Winchesterová koupila v roce 1886 v San Jose panské sídlo. Téměř tři desetiletí strávila tím, že ze 160 pokojů, dvou sklepů, 10 000 oken a 2 000 dveří vytvářela labyrint. V domě se nachází náhlé poklesy, schody vedoucí až do stropu a spousta slepých uliček. Proč to Sarah dělala? Jedna z populárních teorií je ta, že tato žena byla pronásledována mrtvými, kteří zemřeli kvůli vynálezům jejího manžela. Proto vytvořila bludiště, aby zlovolné duchy udržovala co nejdále od sebe.

Podivná rekonstrukce

Sarah Winchesterová zažila hned dvojí tragédii: její dcera zemřela ještě jako nemluvně a o několik let později zemřel také její manžel na tuberkulózu. Po smrti svého manžela se přestěhovala na západ, do panství, ve kterém začala velice podivná rekonstrukce. Od roku 1886 až do roku 1922 se z původně osmipokojového panství stalo rozlehlé sídlo o rozloze téměř 2 230 metrů čverečních. V domě bylo vytvořeno 160 pokojů, 47 schodiští, 17 komínů, 13 koupelen a 6 kuchyni. V domě je na 10 000 oken, 52 světlíků a 2 000 dveří. Celá rekonstrukce stála tehdejších 5 milionů dolarů, v současné době je tato částka odhadována na 71 milionů dolarů.

Dům Winchesterů: Zdroj obrázku Pixabay.com

Co je za rekonstrukcí?

Výsledek rekonstrukce známe, avšak důvod, proč se Sarah Winchesterová do ní pustila a provedla ji v takovém měřítku, je neznámý. Byla tato žena pronásledována zlovolnými duchy? Zbláznila se po smrti svých nejbližších? A co když rekonstrukce ve skutečnosti nikdy nepřestala? Co motivovalo tuto zámožnou ženu, aby se odřízla od zbytku světa a pustila se do rozsáhlé stavby, které věnovala zbytek svého života? To je dodnes záhadou.

Turistická atrakce

Už rok po jejím úmrtí byly dveře tohoto záhadného domu otevřeny návštěvníkům. První návštěvníci do něj vstoupili 30. června 1923. Od té doby jej navštívilo víc než 12 milionů turistů. Dům přitahuje nejen pro své designové kuriozity, ale také pro paranormální aktivity. I dnes můžete tento záhadný dům navštívit. Vybrat si můžete ze dvou okruhů (nebo absolvovat oba za zvýhodněnou cenu). Výjimečně lze dům navštívit také po setmění.

1 komentář

  1. Michal Odpovědět

    To já mám doma Winchester-75 ! Ale ne barák,ale pušku-opakovačku! Stála mě však,jako menší barák !!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *