ath4

Athény – za odnesení malého suvenýru z Akropolis vám může hrozit i vězení

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Chystáte se na dovolenou do Řecka? Pak Athény určitě patří k TOP destinacím, které byste neměli vynechat. Ovšem pozor na některé zvláštnosti a omezení. Na druhou stranu, pokud se ve městě dobře zorientujete, má pro vás nachystáno i několik opravdu příjemných překvapení.

V žádném případě vás nechceme od návštěvy metropole Řecka odrazovat. Vždyť výhled na přístav Pireus nebo západ slunce za chrámem bohyně Athény mezi to nejkrásnější, co tady můžete zažít.

Akropole jako unikátní pozůstatek božského i lidského zápolení

Její základy položili už antičtí Řekové. A v podivuhodné formě se zachoval dodnes, i když jí k tomu archeologové museli v minulosti pomoci několika dobře mířenými zásahy. Ročně ji navštíví desítky tisíc turistů a proto není divu, že se Athéňané o svou pýchu bojí. Na každém kroku vás tedy pozorně sledují oči bedlivých strážců.

Shýbli jste se pro kamínek na památku? Pak se téměř jistě některý z nich zcela nečekaně objeví vedle vás a začne vyhrožovat vězením. Až tak daleko to obvykle nedojde, ale stejně se nevyhnete pokutě. A nezáleží na tom, zda jste sebrali štěrk na cestě nebo kousek starověkého monumentu (byť ta druhá varianta je rozhodně horší).

Zdroj obrázku: Pixabay.com

A co vás vlastně nahoře čeká? Tak zejména Parthenon alias chrám bohyně Athény s obdivuhodně přesnou a propracovanou architekturou. Nejfotografovanějším místem je však průchod Propylají – monumentální vstupní branou na pahorek, mající podobu velké zdi s několika vchody a sloupovými předsíněmi.

Všechny památky Athén za jeden den

Chcete si prohlídku řecké metropole užít opravdu na maximum? Zaplaťte si jízdenku na MHD, které vás v rámci jednoho okruhu proveze po všech památkách. Vystoupit a nastoupit můžete kdekoliv a to klidně opakovaně. Ještě výhodnější je pak dvoudenní jízdenka, která vám umožní se na nejkrásnější místa pohodlně vrátit. Metrem se můžete dostat třeba až k moři do přístavu Pireus a díky nadzemnímu vedení dráhy si celé město prohlédnete z opravdu jedinečné perspektivy.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *