boraa

Z americké základny nejluxusnější destinací světa aneb Bora Bora

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Během druhé světové války odtud vyplouvaly a odlétaly americké jednotky na Pacifické mise. Dnes sem míří boháči ze všech koutů světa. A co jim ostrov Bora Bora může nabídnout?

Patří do oblasti tzv. Francouzské Polynésie. Stará místní legenda praví, že ze všech míst na světě stvořil bůh Taaroa jako první právě ostrov Bora Bora a právě proto ho obdaroval tou nejkrásnější lagunou, jakou lze spatřit. Ve skutečnosti je Bora Bora poloatolem, umístěným uvnitř korálového prstence, nad nímž se navíc ještě tyčí zbytky kráteru dávno vyhaslé sopky. Není divu, že podmínky pro plážové radovánky, výšlapy džunglí a vodní sporty jsou tu více než ideální.

Letadlem nebo lodí za zážitky

Při příletu vás ohromí jedinečný kontrast azurově zbarveného moře, bělostných písečných pláží a velkých zelených ostrůvků, tvořených převážně džunglí. Ovšem možná ještě působivější je nechat se na Bora Bora dovézt lodí. První dojem je zkrátka neopakovatelný.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jako první vás uvítá Vaitape, administrativní centrum i nejživější část ostrova. Odtud se můžete vydat do mnoha směrů. Od vyhlášených jižních pláží s vyhřívajícími se trnuchami až po působivé výšlapy ostrovní džunglí.

Vzhůru za památkami historie

Jestliže patříte mezi zvědavce, kteří se vždy snaží maximálně proniknout do kultury země, jíž navštěvují, určitě si nechte ujít horu (vlastně spíš kopec) Farepiti Point. Čekat tu na vás budou trosky hned tří polynéských svatyní, zničených v 19. století křesťanskými misionáři, i pozůstatek druhé světové války ve formě mnoha zbraní a dalšího vybavení.

Mezi další oblíbené výšlapy patří treky ke skalnatým vrcholům kopců Mt. Otemanu a Mt. Pahia. A určitě si omrkněte i proslavené luxusní bungalovy. Skleněné podlahy nebo terasy nad mořem jsou v této oblasti tím nejlukrativnějším zbožím, to nám věřte.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *