Edinburgh a jeho zajímavosti – víme, co navštívit

Jde vlastně o hlavní město Skotska, i když co do velikosti je až druhé. Co do zážitků se však jednoznačně řadí na místo první. Však posuďte sami. Nabídnout vám toho totiž může opravdu hodně.

Většina návštěvníků sem míří za autentickou skoro až středověkou atmosférou. Na ní se podepisují nejenom kamenné ulice a budovy, ale také hrad, tyčící se nad zastavenými čtvrtěmi a celý ansámbl pouličních umělců. Tady totiž nikdo hraní a dovádění na ulici nezakazuje. Nejčastěji bývají slyšet skotské dudy, ale nenechte se mýlit – repertoár je opravdu pestrý.

Na hrad i za pandou

Když se řekne Edinburgh alias hlavní město Skotska, většina z nás si nejspíš vybaví edinburghskou zoologickou zahradu. Právě tady totiž chovají unikátní čínské pandy. Ovšem nejde o jediné lákadlo. Zoo je půvabná a nabídne i příjemnou procházku.

Druhým největším lákadlem je pak edinburghský hrad. Každý den v jednu hodinu odpoledne tu totiž střílejí z kanónu a hlásí tak lidem ve městě i jeho okolí přesný čas. I samotná prohlídka hradu však rozhodně stojí zato.

Skotsko alias krajina kopců

Ale co by to bylo za výlet do Skotska, kdybychom si neužili nějaký ten pěkný výšlap. Edinburgh nabízí hned dva. Za tím prvním zamiřte do centra města na kopec Calton Hill. Vedou na něj schody, na jeho vrcholu se tyčí několik zajímavých památek a v době festivalů odtud budete mít nádherný výhled na ohňostroje pod sebou.

A pokud si vyjdete za město a vystoupíte skrze zachovalé divoké vřesoviště na Arthurs Seat, můžete z Edinburghu dohlédnout až k moři. S trochou štěstí uvidíte nějaký osamělý parník nebo jinou skotskou zajímavost. O ty tady totiž rozhodně není nouze.

A něco má Edinburgh i pro milovníky nakupování. Jde doslova o centrum levných butiků a stánků s jídlem. Na cestu si tedy pro jistotu přibalte i trochu větší kapesné. Bude se vám hodit.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *