Eric Clapton, Janek Ledecký, pohoda v parku – tohle všechno patří k srpnovému létu v Novém zámku

Hledáte zajímavý tip na trávení léta, pokud máte rádi koncerty, pak vás určitě potěší fakt, že se řada známých osobností začala opět vracet k mikrofonu a mezi své fanoušky.

Ovšem nejlépe si takovou produkci vychutnáte, pokud se odehrává v prostředí, které jí co do estetiky odpovídá. Není divu, že jsou koncerty na hradech a zámcích tak oblíbené. A právě na jeden takový vás chceme pozvat.

Atmosféra, kterou jen tak někde nezažijete

Hudební skladatel, producent, textař, kytarista, zpěvák: to vše je Janek Ledecký, který vystoupí společně s kapelou 13. srpna 2021 ve 21 hodin v areálu parku Nového zámku v Kostelci nad Orlicí. Odehraje se tu totiž další štace jeho známého Akustického turné. Těšit se lze na známé hity i i na novinky  z posledního alba Na konci duhy.

Foto: Protext

A těšit se můžete i na skvělou doprovodnou skupinu.  Dave Mendez (basa), Pavel Mucha (klávesy, garmoška), Hanz Sedlář (bicí, perkuse), Edita Čechová a Tereza Navrátilová (vokály) vám společně předvedou všechny písně v akustických aranžích, a to teprve podruhé od roku 1994. Snaží se tak navázat na úspěch Jankova živého alba s názvem Jenom tak.

A co s tím vším má společného Eric Clapton?

Něco málo nám o svém plánovaném koncertu prozradil i Janek Ledecký osobně. „Eric Clapton založil svým geniálním MTV Unplugged novou disciplínu. Uvědomil jsem si, že na Spotify si nejčastěji vyhledávám právě akustické koncerty. Sítem akustického hraní projdou totiž vždycky jenom ty nejsilnější písničky. A těm se dostanete až na dřeň. Keith Richards tvrdí, že rozdíl mezi hraním na akustickou a elektrickou kytaru je jako mezi jízdou na kole a na motorce. Dodávám: je potřeba to střídat. A já už to nevystřídal zatraceně dlouho.”

Náhledové foto: Protext

Zdroj: https://www.protext.cz/zprava.php?id=36992, https://www.kudyznudy.cz/aktivity/novy-zamek-v-kostelci-nad-orlici

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.