Europa-Rosarium: Největší rozárium na světě najdete v německém městě Sangerhausenu

Ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko ve středním Německu se nachází malé hornické město Sangerhausen. Ústí nad Labem je od něho vzdálené asi 300 kilometrů, to jen tak pro představu, jak daleko je od hranic s Českou republikou. Ve spolkové zemi patří Sangerhausen k nejstarším, první zmínky o něm pocházejí již ze 7. století. A právě v tomto městě se nachází největší rozárium na světě.

Rozárium už oslavilo více než 100 let své existence

Veřejná botanická zahrada, arboretum a rozárium Europa-Rosarium v městě Sangerhausenu bylo založeno v letech 1897 až 1899. Veřejnosti se ale otevřelo o čtyři roky později v roce 1903. Na rozloze 12,5 hektarů zkušení zahradníci pěstují na 80 tisíc keřů růží ve více než 8 600 druzích. Zde se člověk může obdivovat kráse květů růží v nejrůznějších barevných odstínech. Při procházce mezi růžovými keři zapomene alespoň na chvíli na starosti běžného dne a přenese se do světa, v němž hlavní roli hrají růže.

Europa-Rosarium myslí i na děti

Na výlet do botanické zahrady Europa-Rosarium vezměte s sebou i své děti. Jednak se něčemu přiučí, protože tolik růží na jednom místě hned tak neuvidí. A když už je procházka mezi keři přestane bavit, můžete s nimi zajít na hřiště v centru zahrady. Zde se děti vyřádí na lanových prolézačkách a vybijí nastřádanou energii, aby pak mohly pokračovat společně s rodiči v prohlídce růžových exponátů.

Park restaurace v Europe-Rosarium: Foto: Autor Salycina; https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Europa-Rosarium_Sangerhausen_2019-06-04_5524.jpg

Hlady tu neumřete a odnesete si i suvenýr

V prostoru hlavního vchodu do Europa-Rosarium se nachází parková restaurace s velkou sluneční terasou a se širokou nabídkou kulinářských specialit. Výhled je přímo na kolonádu. Zde je možné se občerstvit a dodat potřebnou energii do zvládnutí prohlídky celého areálu botanické zahrady. Při procházce botanickou zahradou určitě narazíte na obchod s růžemi, kde je možné si pořídit pro sebe nebo přátele suvenýr, jenž bude připomínat váš výlet do Europa-Rosarium.

Vstupné do botanické zahrady Europa-Rosarium vychází na 12,5 Euro pro dospělého, děti a mládež platí 5 Euro. Rodinné vstupné pro 2 dospělé a 3 děti stojí 28 Euro. Tyto ceny platí v hlavní sezónu od června do srpna. Mimo sezónu, v květnu, září a říjnu zaplatíte méně.

Zdroj: https://www.europa-rosarium.de/; https://cs.wikipedia.org/wiki/Sangerhausen

Europa-Rosarium: Náhledové foto: Autor Michael aus Halle: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Europa_Rosarium_-_panoramio.jpg

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.