Festival lotosových luceren v Koreji – více než 1200 let stará tradice překvapuje dodnes

Festival Yeon Deung Hoe má historii delší než 1 200 let. Lidé si ho velmi cení – korejskou vládou byl označen jako korejská národní nedotknutelná kulturní památka č. 122. Festival je nejen největším svého druhu na světě.

Návštěvníci mohou na festivalu Yeon Deung Hoe nalézt především filosofii a myšlenky buddhismu, kterým dominuje představa o větším světě, kde lidé nejsou rozlišováni, ale vzájemně spojeni. Stejně jako lucerna rozzáří svět, účastníci pro radost všech osvětlují festival svým časem a energií.

Festival lotosových luceren v Koreji – jak vypadá?

Během průvodu se na tříkilometrové vzdálenosti představí ovšem lidem obvykle více než 100 000 přehlídkových a plovoucích luceren. Datum festivalu se mění každým rokem, protože začíná o víkendu těsně před narozeninami Buddhy.

Foto: Pixabay

Na své si přijde opravdu každý

Kdokoli může, užívá si různé kulturní zážitky. Vyzkoušet si tak můžete dokonce i výrobu luceren, meditaci nebo ochutnávky jídel z buddhistických chrámů. Záleží jen na vás, jakým způsobem si budete chtít tento jedinečný den užít a co od něj vlastně očekáváte.

Akce výroby lotosových luceren je organizována tak, aby se jí mohl účastnit opravdu. Díky tomu může i vy vyzkoušet unikátní výrobu lotosových luceren. Jedná se o jedinečnou korejskou buddhistickou tradici, kterou si v jiné části roku opravdu užít nemůžete.

Pokud tedy hledáte nevšední nápad pro jarní dovolenou, bude pro vás festival lotosových luceren (Festival Yeon Deung Hoe) v Koreji rozhodně tím pravým. Není bez zajímavosti ,že ho časopis The Travel Magazine vybral jako jeden z „10 fantastických festivalů roku 2018″. Pokud vás tedy zajímavá kultura a tradice jiných národů, můžete využít jedinečné příležitosti.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: Festival Lotus Lantern (Yeon Deung Hoe) se bude konat ve dnech 3.-5. května 2019 v Soulu | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.