Filmová Kačina zaznamenala návštěvnický rekord – a to i přes koronavirová omezení

Ani letošní sezóna není ochuzena o některé návštěvnické rekordy – a to možná tím spíše, že se lidé místo cestování do zahradničí rozhodli podívat po krásách své domoviny. Do této knihy úspěchů se může zapsat například i Národní zemědělské muzeum na zámku Kačina.

A rozhodně nejde o náhodu – na hosty tu čekal zajímavý program.

Muzejníci během roku vsadili na tematické víkendové akce, ale také na nové expozice a výstavy či na nevšední aktivity v zámeckém parku. Na návštěvníky tak čekala například outdoorová hra, naučné stezky v parku a pod. I proto navštívilo v loňském roce Národní zemědělské muzeum na zámku Kačina přesně 101 582 lidí.

„Protiepidemická opatření pro nás byla výzvou, snažili jsme se najít funkční model, jak neuzavřít kačinský areál zcela, ale naopak mít pro individuální návštěvu otevřeno v co největším možném a bezpečném rozsahu,“ říká ředitel NZM Kačina Pavel Douša.

Na své si přijdou i děti

Zajímá vás, na co se můžete těšit? Pak vám prozradíme, že muzeum například otevřelo nové expozice (např. O lnu, vlně, konopí, …), zaměřilo se také na dětské návštěvníky a připraveny byly i akce pro seniory a milovníky kulturních představení nebo například psů či koní.

V loňském roce byla zprovozněna také půjčovna kostýmů a vozíčků pro děti, kterými si mohou zpestřit procházky po zámeckém parku. Nemalým přínosem pro návštěvnost je též filmová turistika. Kačina je oblíbenou destinací českých a zahraničních filmových štábů. Znát ji můžete například z vánoční pohádky ale také ze seriálu HBO Oslo nebo filmů Nebezpečné známosti a Last life. A populární jsou tu také svatby a od loňského roku nabízí muzeum také možnost ubytování.

Přijďte se podívat také

První letošní příležitostí zúčastnit se víkendové akce v zámeckém areálu je Kačina dokořán, která se odehraje v sobotu 9. dubna. Návštěvníci budou mít příležitost nahlédnout i do míst, kam se při běžných prohlídkách nepodívají a chybět nebudou ani speciální tematické prohlídky.

Náhledové foto: ČTK

Zdroj: Kačina měla poprvé v dějinách přes 100.000 návštěvníků | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.