Granada – španělská křižovatka vlivů, prolínání je vidět na každém kroku

Granada je město ve Španělsku, nacházející se v autonomním společenství Andalusie. Je to historické a kulturní centrum s bohatým dědictvím islámského, křesťanského a židovského vlivu. Granada je známá především díky své nezapomenutelné památce, Alhambře, ale nabízí také mnoho dalších atrakcí a krásných míst k prozkoumání.

Alhambra je nejvýznamnější památkou Granady a jednou z nejnavštěvovanějších památek ve Španělsku. Tento historický komplex paláců, pevností a zahrad nabízí nádhernou ukázku maurské architektury a umění.

Alhambra a proč ji vidět

Alhambra je nejvýznamnější památkou Granady a jednou z nejznámějších islámských staveb na světě. Je to rozsáhlý palácový komplex s pevnostmi, paláci a zahradami, který se stal symbolem maurského umění a architektury. Alhambra nabízí úchvatné mozaiky, zdobené stropy, vyřezávané sloupy a nádherné zahrady, které představují kombinaci islámského, křesťanského a židovského vlivu.

Foto: Pixabay

Vzhůru za katedrálou i královskými hroby

Další významnou památkou je katedrála Granady, která se nachází v centru města. Tato impozantní goticko-renesanční katedrála je považována za jeden z největších křesťanských chrámů na světě. Uvnitř katedrály se nachází Capilla Real (Královská kaple), která slouží jako hrobka španělských katolických králů Ferdinanda II. Aragonského a Isabelly Kastilské.

Kam se ještě vydat

Historická čtvrť Albaicín je dalším neodmyslitelným místem v Granadě. Tato starobylá čtvrť se nachází na kopci proti Alhambře a nabízí úzké uličky s autentickou atmosférou.

Kromě Alhambry můžete v Granadě navštívit také krásnou gotickou katedrálu, která se nachází v historickém centru města. Katedrála je monumentální stavbou s nádhernými interiéry a impozantními výhledy z věže. Rozhodně ji tedy stojí za to navštívit.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Alhambra, https://cestomilove.cz/blog/palac-alhambra-fascinujici-sidlo-maurskych-kralu/, https://www.mundo.cz/spanelsko/granada, https://www.protravel.cz/destinace/alhambra/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.