Hessenský Limburg – unikátní podívaná

Jde o velmi historické městečko s uzavřeným centrem plným památek. Jde o Limburg an der Lahn v Hessensku. Místní architektura vám může připadat jako z pohádky. Právě hrázděné domy a majestátní památky v čele s katedrálou sem přitahují davy turistů. Dnes toto městečko představíme i vám!

Historie města

Název získalo toto město od hradu, který zde stával už v desátém století. Šlo o pevnost Litpurc a měla chránit důležitý strategický bod v tehdejším Hassensku – brod přes řeku Lahn. Poté zde byl vybudován klášter sv Jiří, což byl také důvod k rozšiřování okolní zástavby. V 11. století pak šlo již o důležité obchodní město. Vedla zde i obchodní stezka, což hrálo ve prospěch rozvoje města. Byl zde vybudován kamenný most (1315) a Karel IV. udělil městu celní právo (1357). V první polovině 19. století zde pak začalo sídlit biskupství.

Historické jádro

Historickému jádru dominují již zmíněné památky – Starý kamenný most a katedrála sv. Jiří. Rozvoj zapříčinila hlavně ekonomická činnost zdejších trhů. Katedrála svatého Jiří je typická svou červenou barvou a sedmi věžemi. Pokud se vám zdá, že tuto stavbu z odněkud znáte, asi jste někdy v životě drželi v ruce západoněmeckou bankovku v hodnotě 1000 marek. Zde totiž byla tato katedrála vyobrazena. Těsně vedle této stavby se nachází pozůstatky středověkého hradu. Dnes zde naleznete velké množství uměleckých děl.

Výhodný kemp

No a pokud se sem chcete podívat, ale zároveň nechcete dávat velké množství prostředků na ubytování, zkuste kemp na břehu řeky Lahn. Jmenuje se LahnCamping. Z tohoto místa uvidíte na velkou část města a úplně z jiné perspektivy můžete pozorovat již zmíněnou katedrálu.  Ceny zde nejsou úplně vysoké a určitě ušetříte oproti ubytování v hotelech, které se nacházejí blízko historického středu města.