Hlad po závodech sílí – hodonínská 12hodinovka se tak rozšířila hned na tři kousky

Po dlouhých měsících, kdy bylo takřka všechno zavřeno a pořádání jakýchkoliv akcí omezeno jen na nezbytné minimum přichází na scénu mnoho novinek. Ty, které pro vás máme dnes, jednoznačně uspokojí fanoušky rychlých kol.

Ani letos nenechají pořadatelé 12hodinového vytrvalostního závodu Babett a jiných mopedů závodníky na holičkách. Letos se však nebude konat „pouze“ hodonínská 12hodinovka, ale pojede se celý seriál závodů. A na co se můžete těšit: k mání jsou tři trasy:

  • Steelring – Třinec,
  • Slovakiaring – Orechová Potoň
  • a Pánov u Hodonína.

Zájem o závody je rekordní

To jsou destinace, kde se sjedou desítky týmů a najezdí tisíce kilometrů. Veteráni Morava letos uspořádají tři dvanáctihodinové podniky. Jak k této velkolepé myšlence vůbec došlo? „Chtěli jsme dvanáctihodinovku posunout zase o kousek dál a připravit pro závodníky a diváky nové výzvy,“ říká nadšeně ředitel závodu David Hlavatý. Úvodní závod celé série se uskuteční 30. 4. na Steel Ringu v Třinci.

Foto: Protext

„Pro všechny závodníky je připravena moderní trať kombinující zajímavé technické pasáže s rychlými úseky, to vše korunováno na některých místech mírným převýšením. Areál skýtá skvělé zázemí pro týmy, doprovod i návštěvníky,“ komentuje první volbu David Hlavatý.

Ne vše se odjezdí v ČR

Druhý závod této akce se uskuteční v „zahraničí“, konkrétně na Motokárovém centru při Slovakia Ringu nedaleko Bratislavy. „Toto bude nejspíš nejrychlejší trať celé série. No a aby byla i trochu změna, tady pojedeme proti směru hodinových ručiček,“ komentuje druhý závod, který se uskuteční 9. července, David Hlavatý.

A nakonec přijde ke slovu i tradiční závod na Pánově u Hodonína, který se uskuteční 3. září a uzavře celý letošní seriál. „Nemohli jsme si dovolit vynechat náš ‚domácí‘ povrch, se kterým se můžete seznámit i z našich webových stránek,“ dodává s úsměvem Hlavatý.

Registrace závodníků je již spuštěna a startovní pole se rychle plní. „Nesetkali jsme se nikdy s takovým hladem po závodech. Během pár hodin jsme měli deset přihlášených týmů a podobným tempem pokračujeme i nyní. Což nás moc těší a podporuje v našem nadšení,“ dodává za organizátory David Hlavatý.

Zdroj: 12h závod mopedů? Ne, letos to budou závody! | Protext – PR služby ČTK

Náhledové foto: Protext

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.