Hotel Petr Bezruč exteriér

Hotel Petr Bezruč: Skanzen minulého režimu

Rádi byste vyrazili na Lysou horu a vybrali si nějakou trasu, která pro vás bude poměrně schůdná? Pokud ano, výbornou volbou pro start je bezesporu hotel Petr Bezruč. Právě tady se není problém ubytovat na víkend a jeden ze dnů věnovat právě královně Beskyd. Budete-li se tady chtít ubytovat, měli byste počítat s tím správným návratem do minulosti, konkrétně před rok 1989. Ostatně otevřen byl tento velký monstrózní hotel pro 300 osob právě v roce 1984. V čem nás hotel překvapil a v čem naopak splnil naše očekávání. Začneme samozřejmě těmi dobrými stránkami.

Cena relativně úměrná kvalitě

Za rodinný pobyt jsme zaplatili 5 400 korun a nějaké ty drobné. V ceně byla polopenze dvou dospělých a dvou dětí. Jako bonus jsme dostali neomezený vstup do bazénu se slanou vodou, jeden vstup do solné jeskyně a také slevy na wellness a bowling, jichž jsme nakonec nevyužili. Co se týká stravy, tak ta připomínala nápadně školní jídelnu. Za zmiňovanou cenu ale nešlo čekat luxus. Raut na snídani byl dostačující, večeře nabídla výběr ze 3 pokrmů a polévku. K jídlu chlapům docela bodl Radegast v deseti i dvanáctistupňové podobě. Ta vyšla na 36 korun. Jinak samozřejmě lahvové limonády, nealko apod.

Vstupní hala hotelu

Pokoj v hotelu Petr Bezruč

Nic moc se skutečně nezměnilo

Vzhled hotelu je fakticky stejný, někde naprasklá skla u oken, jinde utržený roh, pohled dolů z balkonu na spodní patra není příjemný. V pokojích miniaturní televize, ne příliš čisté stěny, klasické retro funkční skříňky, někde je rekonstruovaný sprchový kout, ale i ten už chytá plíseň. Balkony malinké, my jsme našli před vstupem ještě zbytek cigarety. Jinak ale všude čisto, všechna čest. Výtah fungoval svižně, bydleli jsme v 5. patře.

Koupelna a WC

Koupelna

Pár perliček

Wi-fi funguje dobře dole v recepci, jinak jen na vybraných pokojích. Náš měl být také vybraný, ale rychlost byla opravdu hlemýždí. Bazén v maximálním retro stylu, vždy na objednání. Voda měla 28 stupňů, šlo to. A slaná voda příliš slaná nebyla… Velká vířivka přímo u bazénu byla rozbitá a druhá vypadala nevábně. Solná jeskyně pro 6 osob, velmi malá s hudbou, ale nulovým vyžitím pro děti, jež se za 10 minut totálně nudily. Druhý den nám přestala téct teplá voda. Smůla, která nás ale provázela až do odjezdu. Mrzuté. A nakonec pozitivum. Nádherný výhled z posezení před hotelem přímo na Lysou horu. Pokud tedy chcete zkusit návrat do minulosti tak okolo roku 1985 včetně personálu, doporučujeme. Tehdy by si hotel určitě zasloužil i ony 3 hvězdy. Dostanete se sem pohodlně. Tedy pokud máte auto, jinak se k hotelu nějak elegantně dostat nedá. Poslední zastávka autobusu je cca 500 metrů pod hotelem. Ta u objektu byla zrušena v roce 2015.

Výhed na Lysou horu

Lysá hora

 

 

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

3 komentáře

 1. Lucka Odpovědět

  My tam jeli tuším v roce 2006 a byla to taková tragédie (rekonstrukce o které nám nikdo neřekl, skoro nic tam nefungovalo a přístup personálu na facku) že jsme ten den zrušily pobyt a vrátily se cca o kilometr zpět do hotelu Rajská bouda, kde jsme nakonec prožily jednu z nejhezčích dovolených na horách 😉 Lucka

 2. Ina Odpovědět

  Červen 2019, všední dny, kde se vám podaří být v bazénu sám nebo mít pouze pro sebe solnou jeskyni či vířivku? Paráda. Stravování v pohodě, velký výběr.
  Ubytování super, neb i zde jsou rovněž k dispozici luxusní pokoje.

 3. František Mlejnek Odpovědět

  Na hotel Bezruč nemohu zapomenout. Byli jsme tam na své první rodinné dovolené s manželkou a tehdy tříletou dcerou v roce 1995, takže tehdy to rozhodně byl velmi moderní hotel s pěkným ubytováním i výbornou stravou. Začínali jsme v těch dávných dobách, kdy jsme byli ještě chudší než dnes, s dcerou po naší domovině… Dneska už si jezdí po světě a pracuje ve Španělsku. Kdo by se tenkrát nadál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *