Maremma Toskánsko

Itálie a panenské pláže

Itálie to není jen Portofini, Caorle nebo Bibione. Najdou se tady i místa u moře, které třeba neznáte, stejně jako spousta dalších turistů, a tak jsou tato krásná místa zcela bez davů lidí. Někdy sice musíte urazit větší kus cesty, ale stojí to za to. Přinášíme 3 přímořské lokality v Itálii, kam stojí za to se podívat.

Monopoli

Pokud chcete zažít tu pravou atmosféru italského jihu a ještě bez tisíců turistů, zajeďte si do metropole Bari. Najdete tady spoustu malých letovisek s plážemi, které jsou většinou určeny pro italskou klientelu. Jedním z letovisek je i italské městečko Monopoli vystavěné kolem členitého přístavu nad skalkami. Pláže využívají miniaturních zálivů a ta nejbližší přiléhá přímo k centru města. Můžete se tak koupat jen pár metrů od místní katedrály. Velkou výhodou je také dobré zázemí v podobě mnoha restaurací a barů.

Lido di Metaponto

Typická jižní Itálie, kde leccos nefunguje, otevírací doba není pevně daná a bezchybnou čistotu byste  hledali dlouho, to je syrové Mezzogiorno. Počítat naopak můžete s mírnějšími cenami než severu a s čistě autentických prostředím. Lido di Metaponto je jedno z letovisek u pobřeží Tarentského zálivu. Na první pohled se vám možná bude zdát, že ty řady naskládaných slunečníků vedle sebe na pláži, značí mnoho lidí, ale o pár stovek metrů dál už o lidech nebudete ani vědět.  Pláže jsou tu písčité a s pozvolným spádem do vody. Pobřeží pak lemují piniové háje a jejich chladivý stín se v jedné z nejteplejších oblastí Itálie, může hodit. A koho by pláže nudily, může prozkoumávat archeologický areál, kde se nachází impozantní ruiny starořeckého města.

Maremma

Dlouhé panenské pláže lemované piniovými háji, v pozadí členité kopce a nad vámi hejna ptáků nebo polodivocí koně mezi stromy, to kraj Maremma u pobřeží Toskánska. Tuto oblast můžete navštívit ze severu přes lokalitu Marina di Alberese nebo z jihu od letoviska Talamone. Na pláž je lepší přístup ze severu, protože cesta vede až moři. Nečekejte tady však nějaké restaurace nebo sprchy, opravdu se jedná o nedotčenou pláž lidmi. Vše potřebné si proto vezměte s sebou.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *