koup1

Kde se na Orlíku vykoupat? Ideálních míst je hned 13

I když máme tuto číslici spojenou spíše s nešťastnými předpověďmi, v případě Orlické přehrady to rozhodně neplatí. 13 je totiž kempů, nabízejících písčité i kamenité pláže, kde si můžete čisté vody přehrady a množství slunečních paprsků užít téměř bez omezení.

Ukážeme vám ty nejkrásnější, kam se můžete bez obav vydat s dětmi, ale nezapomeneme ani na mnohé návštěvnické speciality – například nudistickou pláž. I taková překvapení se totiž na Orlíku ukrývají.

Popelíky

Popelíky najdete na pravém břehu Vltavy. Kombinace trávy a písku spolu s pozvolným přechodem do hluboké vody z nich činí ideální místo pro kempování rodin s dětmi. Navíc v blízkém okolí najdete vše, co je k pořádné rekreaci u vody třeba. Restaurace, sportoviště i přístaviště, či půjčovnu lodiček i šlapadel.

Orlík – Podskalí – kemp Podskalí

I tohoto krasavce najdete na pravém břehu řeky. Jeho hlavními devízami jsou: klidné prostředí, restaurace a půjčovna lodiček. Nevýhodou je zase poměrně silná obsazenost v letních měsících. Nic naplat, jde zkrátka o jeden z nejznámějších kempů. A počítat je třeba i s trochu vyššími cenami v okolním restauracích.

Charvátská stráň

Tahle pláž láká hlavně milovníky nudismu. Najdete ji na levém břehu a snadno se sem dostanete z obce Vystrkov. Vstup není věkově omezen, jedinou podmínkou je koupání bez plavek. Jde o poměrně tichý a klidný kout, takže pokud testujete zcela nahou rekreaci poprvé, může být Charvátská stráň vaším skvělým prvním krokem.

Radava

Jde o kemp jako dělaný pro rodiny s dětmi. Nabídne množství rozličných aktivit, od koupání a rybaření až po mnohé vodní sporty, včetně nevšedního windsurfingu či jachtingu. Zapůjčit si lze i motorové loďky a najdete tu i přístaviště výletních lodí. A abychom nezapomněli, Radava leží na pravém břehu.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *