Trentino

Italské Trentino na kole

Oblast Trentina v Itálii je cyklisty velmi oblíbená. A není divu, vždyť tu jsou na čtyři stovky kilometrů cyklistických stezek. Nemusíte se však pouštět rovnou do náročných a krkolomných stezek, v nabídce jsou i nenáročné trasy, pro ty, co rádi prozkoumávají okolí pěkně v klidu.

Objevování Trentina

V Trentinu se nachází deset hlavních cyklostezek. Všechny jsou podrobně popsány, takže nemusíte mít strach, že byste se ztratili. Navíc informační tabule, které budete na cestě potkávat, vám prozradí zajímavosti o daném místě z hlediska historie, kultury nebo místní přírodě. Za návštěvu stojí určitě údolí Valle di Ledro i se stejnojmenným jezerem. Voda v jezeře je krásně čistá, blankytně modrá, ale za to velmi studená.  Otužilci však osvěžení jistě neodolají.  Malé městečko u jezera, též Ledro je pozoruhodné, už jen tím, že názvy ulic jsou pojmenované podle českých měst. Je to z toho důvodu, že během první světové války byly obyvatelé Ledra  evakuováni do Čech a názvy ulic znamenají každé město, kam byli místní přestěhováni.

Valle di Ledro

Tip na túru

Oblast Trentina  a jezera Ledro nemusíte objevovat jen na kole. Můžete se vypravit i na túru, třeba z pastviny Malga Trat na Monte Tomeabrú. Odtud je nádherný výhled právě na jezero Ledro. Udělejte si okruh tak, abyste se zastavili i na horské chatě Rifugio Nino Pernici, která byla původně ubikací pro důstojníky c. a k. armády.  Dnes už tu však panuje rodinná atmosféra s výborným jídlem a také milou obsluhou.  Nezapomeňte se zajet podívat ani do historického centra Riva del Garda, nedaleko od centra je mimo jiné i vodopád Cascata Varone, který protéká jeskyní.

Kam na dobré jídlo?

Pobyt v Trentinu je sice spíše pro ty, co mají rádi aktivnější způsob dovolené. Aktivní dovolená by vám však neměla zabránit, vyrazit na nějakou skleničku a dobrou večeři. Skvělé jídlo si můžete dát třeba v restauraci Villetta Annessa s kouzelnou zahrádkou, speciality ryb z jezera Grada i krásný výhled na jezero nabízí zase restaurace Casa Beust. Dovolenou by si měl člověk užít a dopřát si něco netradičního.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *