Dovolená

Jak budete letos vypadat léto u moře? Známe změny na plážích i v cenících

Hranice se (nejenom) v rámci Evropy znovu otevírají. A cestovní kanceláře, jež se až doposud orientovaly spíše na tuzemské zájezdy, začínají do své nabídky zařazovat i poněkud exotičtější destinace.

Zajímá vás, jaké bude letošní koronavirové léto u moře? Rozhodně se ponese ve znamení větší opatrnosti. A samozřejmě nebude chybět ani zvýšená hygiena a další opatření. A samozřejmě i odlišné ceny.

Vše začíná Řeckem, další destinace se postupně otevírají

Pokud toužíte vyrazit k moři už v červenci, pak určitě rádi uslyšíte, že je to možné. V nabídkách zahraničních zájezdů převažuje Řecko, jemuž zdatně sekunduje Chorvatsko a Rumunsko. Jde o destinace, u nichž se předpokládá, že po návratu nebudete potřebovat žádné koronavirové testy.

V srpnu by se pak podle aktuální odhadů měl otevřít například Egypt nebo Turecko. Ovšem pokud se díváte po skutečné exotice (jakou je například Saúdská Arábie či Asie), dříve než v září si na své pravděpodobně nepřijdete.

Dovolená

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Levnější i o 20 %

Odhaduje se, že Čechů pojede oproti jiným letům k moři sotva třetina. A lze očekávat, že obdobně to bude vypadat i v jiných státech. Pláže tedy určitě nebudou tak přeplněné, jako v jiných letech. A to samozřejmě i díky zavedeným opatřením (minimální vzdálenost mezi slunečníky apod.).

A ceny? Aktuálně se hoteliéři doslova předhánějí, jen abyste si pro svůj pobyt vybrali právě je. Ceny tak klesají nejméně o 10 %, leckde se však sleva vyšplhá i na 20 %. Troufneme si říct, že tak levně a takovém klidu se vám po letošním létě hned tak vycestovat nepodaří.

A bát se nemusíte ani dalších negativ. Například u stravování nebudou změny tak výrazné, jak se podle nařízených opatření předpokládalo. Kupříkladu oblíbené švédské stoly vyřeší hotely jednoduše předservírovanými talířky nebo přímo obsluhou, která vám požadované jídlo donese.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *