Jak mít peníze v bezpečí během cestování a pohlídat si výdaje

Během cestování je důležité dodržovat i určitou bezpečnost. Kromě péče o vlastní zdraví je dobré mít pod kontrolou také peníze. Protože bez nich můžete mít hlavně v zahraničí nepříjemný problém. Určitě si tak vezměte k srdci některé praktické rady, s jejichž pomocí zlepšíte bezpečné uložení vašich finančních prostředků během cest.

Rozdělte si peníze a uložte si je na více míst

Základní chybou je mít všechny peníze na jednom místě. Typicky jde o hlavní peněženku, kterou máte v příručním zavazadle nebo dokonce v kapse. Jenže co budete dělat ve chvíli, kdy vám někdo zrovna tuto peněženku odcizí? Přijdete o všechny peníze pro cestování a v nejhorším případě také o osobní doklady a kreditní karty. Z toho důvodu je dobré brát s sebou na cestu dvě až tři peněženkypeněženky. Do nich si rozložte svou hotovost a případně i platební karty, pokud jich máte více, a postupně uložte na různá místa. Některou dejte do batohu, jinou do skryté ledvinky pod oblečením a další si ponechte třeba na hotelu pečlivě schovanou v kufru jako poslední zálohu.

Výhodnější směnný kurz se vyplatí hledat

Možná se to nezdá, ale stačí párkrát vybrat z bankomatu, který je zatížený vyššími poplatky a dovolená se může zbytečně prodražit až o tisíce korun. Stejně to platí i v případě, kdy se vrhnete na výměnu měny v první směnárně, na kterou narazíte. Před cestou si udělejte orientační průzkum, jaký by měl být ideální směnný kurz a podle toho se snažte orientovat u jednotlivých směnáren. Většinou nikde nenatrefíte na tu nejvýhodnější variantu, protože se všichni snaží něco málo vydělat, ale při porovnání více míst jistě zvolíte takové, kde výměna peněz vychází nejlépe.

Foto: Pixabay

Pozor na poplatky spojené s používáním platebních karet v zahraničí

Před cestou do zahraničí si také zkontrolujte, co všechno vám umožňuje vaše banka. Bude placení v zahraničí bez dalších poplatků? A nemáte náhodou u kreditní karty doplňková pojištění nebo možnost výběru z bankomatu v zahraničí zdarma? Všechny tyto faktory vám mohou pomoci se zajištěním dostatečných financí pro vaše cestování a zároveň nebudou znamenat další zbytečné výdaje.

Zdroj: https://www.travelguard.com/travel-news/safe-money-tips

Náhledové foto: Pixabay